içinde

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 13 Temmuz 2022

Kripto para piyasasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ederken, Türk kripto fenomenlerinin gündemi de bu gelişmelerden etkileniyor. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomen üzerinden son günlerdeki gündem konularını değerlendirdik.

Üstad Splinter

Üstad Splinter haftaya kripto piyasası hakkında tahminlerde ve yorumlarda bulunarak başladı. Önümüzdeki iki ay içinde 2x ve üstü yapabilme potansiyeline sahip olan coinler hakkında tahminlerde bulunarak takipçileriyle paylaştı. Ethereum hakkında değerlendirmede bulunan Üstad Splinter, Layer2 projelerinin ilerleme katetmesinin ethereuma bağlı olduğunu belirtti. Son olarak ise Animoca Brands’in 75 milyon dolarlık kaynak toplamasını kripto sektörünün ne kadar büyüyeceğinin kanıtı olarak değerlendirdi. 

Smart Contract

Smart Contract, haftaya kritpo endüstrisi hakkında bilgilendirici tweet dizileri paylaşarak devam etti.  Uniswap v3 havuzlarının birinde yaşanan saldırı tehdidine değinerek bu olay üzerinden blok zinciri alanındaki güvenlik kaygılarını eleştirdi. Smart Contract, Daolar ile ilgili süreçlerin kod detayları ile anlatıldığı bir tweet dizisini kendi hesabı üzerinden alıntıladı. Web3 ile birlikte firmaların maaş ve gelir paylaşımı modellerinin değiştiğini ileri süren Smart Contract, bu alanda derlediği bilgileri paylaştı.

tobbykitty.eth

tobbykitty.eth haftaya, Three Arrows Capital’in kurucu ortaklarından olan Zhu Su’nun tasfiyecilerle iş birliğinden zarara uğradıklarına dair attığı paylaşımı eleştirerek başladı. Piyasa koşullarını değerlendiren tobbykitty.eth, bu dönemde alana dair bilgilerin ve okumaların derinleştirilmesinin önemli olduğunu aktardı.

Efe Bulduk

Efe Bulduk’un gündeminde açıklanan ABD Haziran ayı enflasyon verileri vardı. Enflasyon verilerini detaylı bir şekilde inceleyerek yüksek enflasyon oranının enerji fiyatlarıyla bağlantısını ele aldı. Enerji ürünlerinde yaşanan artışın diğer hizmet ve ürün kalemleri üzerinde de baz etkisi olduğuna değindi. Son 10 yıllık süreçte artan talebe bağlı fiyatın Temmuz-Ağustos döneminde arttığını gösteren veriler ve grafikler paylaştı.

Erhan Ünal

Erhan Ünal’ınn odak noktasında açıklanan ABD enflasyon verisi bulunuyrdu. Piyasalarda ki olumsuz hava etkisini sürdürmeye devam ettiğine değinen Erhan Ünal, sadece kripto değil tüm Dünya piyasalarında etkisini göstereceğini belirtti.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

KoinSaati içerik yazarı.

Michael Saylor Ethereum’un Bir Menkul Kıymet Olarak Sınıflandırılabileceğine İnanıyor

Meta, Facebook’ta NFT Entegrasyonunu Test Etmeye Başladı!