in ,

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 13 Kasım 2022

Kripto para piyasasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ederken Türk kripto fenomenlerinin gündemi de bu gelişmelerden etkileniyor. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomen üzerinden son günlerdeki gündem konularını değerlendirdik. 

Layer (3,3)

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan FTX’in iflas ettiğini duyurmasıyla sonuçlanan ve fenomenlerin gündemini uzun süredir meşgul eden FTX konusunun yerini regülasyon tartışması almış gibi görünüyor. Bu konuya dikkat çeken Layer(3,3) regülasyonun gelmesini isteyen kullanıcılara seslendi. Konuya ilişkin düşüncelerini kripto piyasasında yaşadığı tecrübelerden yola çıkarak değerlendirdi.

Üstad Splinter

Üstad Splinter, FTT krizi ve Alameda hakkında düşüncelerini paylaşmıştı. İflasın resmi olarak duyurulmasından sonra düşüncelerini yineleyen fenomen “Hem FTX hem Alameda sektörle çok içli dışlıydı. Diğer borsalar, yatırım şirketleri, start-up’lar derken bakalım ne kadar yayılacak bu fay hattı.” diyerek konunun başka yönlerine dikkati çekti. Regülasyon konusuna yönelik olarak düşüncelerini paylaşan Üstad “regülasyon er ya da geç gelecek” dedi.

2023 yılının daha pozitif ve Web3 projelerinin konuşulacağı bir yıl olacağını düşünen fenomen, takipçileriyle olası projelerin detaylarını paylaştı. FTX konusuna yönelik ise Alameda ve FTX’in çöküşü Aptos projesini bir noktada etkileyeceğini ancak APT’nin çok yeni ve yatırımcısının fazla olduğu bir proje olduğunu hatırlattı.

Mr.Alfonso

Mr.Alfonso uzun süredir olduğu gibi bu haftada kripto dünyasındaki birçok proje hakkında görüşlerini ve proje detaylarını sosyal medya üzerinden takipçileriyle paylaşmaya devam etti. Projelerin yanı sıra Twitter gündemini de takipte olan fenomen FTX iflasına ilişkinde görüşlerini paylaştı.

Doruk Tiryaki

Kripto piyasasında yaşanan gelişmeleri değerlendiren Doruk Tiryaki, piyasaya yatırım yapacak kişilere yönelik bilgilendirici paylaşımlara devam etti. FTX iflasına yönelik olarak “En kötüsünü gördük şeklinde düşünüp satın alım yapmadan iki defa düşünün. Hangi şirketler ne ölçekte etkilendi bilmiyoruz.” diyen fenomen yatırımcıları dikkatli olmaları konusunda uyardı. Farklı olarak takipçilerine ekosistemde başarılı olabilecek projeleri sordu.

0xDogan.eth

Geçtiğimiz günlerde 450 milyon dolarlık varlığın FTX ve Alameda cüzdanlarından çıkarıldığını duyuran fenomen, son 1 haftada bu değerin yaklaşık 1 milyar dolar olduğunu ekledi. Kendisinin de FTX’te para tutmadığını belirten 0xDogan.eth, son gelişmelerin ardından piyasada yer alan iki borsada da likidite problemi olduğunu aktardı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Axie Infinity (AXS)

Axie Infinity (AXS) Kendi Boğasını Yaşayabilir mi?

Sorare

Sorare’de Forvet Oyuncusu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler