in

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 12 Haziran 2022

Kripto para piyasasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ederken, Türk kripto fenomenlerinin gündemi de bu gelişmelerden etkileniyor. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomen üzerinden son günlerdeki gündem konularını değerlendirdik.

Efe Bulduk

Efe Bulduk’un gündeminde bu hafta Austin, Teksas’ta gerçekleşen Consensus 2022 Konferansı yer aldı. ABD dolarındaki son fiyat hareketlerini inceleyerek grafikler paylaştı. Valkyrie CSO’su Lori Tiernan’ın Terra olayı hakkındaki yorumlarını değerlendirdi. Fidelity, Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Abby Johnson’un kripto para piyasası hakkındaki görüşlerinden bahsetti. Beklentinin üzerinde gelen ABD enflasyon verilerini değerlendirerek görüşlerini dile getirdi.

Gala Games’in blockchain operasyonlarının başındaki kişi olan Jason ile ilgili bir röportaj paylaştı. Ethereum’daki fiyat düşüşünü değerlendirerek detaylı bir flood paylaştı.

tobbykitty.eth

tobbykitty.eth’nin bu haftaki gündeminde Ethereum’da yaşanan son gelişmeler ve ETH’deki fiyat düşüşü yer aldı. DeversiFi projesinde yaşanan son gelişmelerden bahsetti. stETH ve ETH cephesinde yaşanan son gelişmeleri değerlendirdiği detaylı bir tweet dizisi paylaştı. Ethereum üzerinden genel kripto piyasasını değerlendirdi ve görüşlerini dile getirdi.

 

Üstad Splinter

Üstad Splinter, bu hafta TrustFi projesinin Mayıs ayı IDO takvimini paylaştı. BNB ekosistemindeki çeşitli GameFi, SociFi, VR ve metaverse projelerini içeren bir görsel paylaştı. LUNA çöküşünün ardından AVAX ekosisteminde yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi. Büyüyen NEAR ekosistemindeki gelişmelere değinerek görüşlerini dile getirdi. Kripto para birimlerinin geleceğini ve şu anki durumunu değerlendirdi.

Blockchain ağları arasında öne çıkan ATOM ve DOT ekosistemlerini değerlendirdi. Celsius’ta yaşanan son gelişmeleri değerlendirerek bunun Ethereum’a olan etkilerini değerlendirdi.

Smart Contract

Smart Contract, bu hafta kripto ticaret botlarının çalışma mantığından bahsetti. Kripto dünyasında yaşanan hack olaylarıyla ilgili bilgiler veren detaylı bir flood paylaştı. CryptoPunks projesinden bahsederek OpenSea’daki bir güvenlik açığına değindi.

KriptoFati

KriptoFati, bu hafta ABD dolarını değerlendirerek bir grafik paylaştı. Kripto piyasasında sayıları giderek artan move-to-earn projelerinden bahsetti. Ayı piyasasının kripto dünyası üzerindeki etkilerinden bahsetti. Kripto piyasasında yer alan stablecoin’leri değerlendirerek LUNA ve UST çöküşü sonrası stablecoin’ler hakkındaki görüşlerini dile getirdi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

 

 

Lightning Network Kapasitesi Yeni ATH’sine Ulaştı

Ethereum (ETH) Neden Düşüyor?