içinde

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 10 Temmuz 2022

Kripto para piyasasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ederken, Türk kripto fenomenlerinin gündemi de bu gelişmelerden etkileniyor. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomen üzerinden son günlerdeki gündem konularını değerlendirdik.

Rookie

Rookie haftaya, IDO’su yapılacak yeni projeleri tanıtarak başladı. Bitcoin $BTC teknik analizi ve yorumları ile paylaşımlarına devam eden Rookie, Bitcoin destek seviyelerini de analizlerine ekledi. Son olarak çeşitli NFT’lerin mint günü ve floor fiyatı hakkında bilgilendirme yaptı.

KriptoFati

KriptoFati haftaya IDO’su yapılacak yeni projeleri tanıtarak başladı. IDO ve katılım detayları ile ilgili bilgi paylaşımı yaparken blockchain teknolojisinin özellikle yeni nesil için elzem olduğunun ve değerlendirilmesi gereken bir sektör olduğunun altını çizdi. Ethereum gas fee’nin düştüğünü takipçilerine bildirirken son olarak çeşitli NFT projelerini tanıttı.

tobbykitty.eth

tobbykitty.eth haftaya, ölçeklenebilirlik hakkında detaylı bir tweet dizisi paylaşarak başladı. Blockchain’de ölçeklenebilirlikte önemli olanın, belli miktardaki veri paketlerini, Dünya’nın her yerine hızlı bir şeklide göndermek ve bunu yaparken gönderilen cihazların gücünü asgari ölçüde tutmak olduğunu belirtti. Her işi yapabilen tek zincir değil, tek işi yapabilen çok blok zincire ihtiyaç olduğunu da paylaşımlarına ekledi.

Efe Bulduk

Efe Bulduk, bu haftaki paylaşımlarında Web3 üzerine çalışan yazılımcı ve girişim verilerindeki artışa yer verdi. Blockchain sektöründe üretim ve teknolojik atılımın varlığına dikkat çekti. Son olarak Bitcoin için düşük zaman diliminde önemli destek ve direnç noktalarını grafik üzerinde paylaştı.

Stevedabitcoin

Stevedabitcoin haftaya, Bitcoin’in hacim verileri hakkında yorum yaparak başladı. Total endeksin yeni para girişi, değer artışı ve özellikle uzun vadeli yatırımcıların çıkış yapmaması ile tekrar artış gösterebileceğini belirtti. Türkiye’de kişiler arası Bitcoin ticaret hacminin, enflasyonun %78’e yükselmesiyle %40 arttığı haberini takipçileri ile paylaştı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

CoinFLEX, Roger Ver’e Dava Açmaya Hazırlanıyor

MetaMask’a Avalanche C-Chain Nasıl Eklenir ve Zincirlerarası Transfer Nasıl Yapılır?