içinde

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 10 Ağustos 2022

Kripto para piyasasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ederken, Türk kripto fenomenlerinin gündemi de bu gelişmelerden etkileniyor. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomen üzerinden son günlerdeki gündem konularını değerlendirdik.

Stevedabitcoin

Stevedabitcoin, bu hafta Bitcoin grafiği paylaşarak BTC fiyatıyla ilgili görüşlerini dile getirdi. Ethereum içeren başka bir grafik paylaşarak ETH fiyat hareketlerini değerlendiren Stevedabitcoin, düşüncelerini paylaştı. Stevedabitcoin, BTC ve ETH grafiklerinin ardından MATIC grafiği ile analizlerine devam etti. Bitcoin üzerinden AVAX’ı inceledi ve düşüncelerini paylaştı.

KriptoFati

KriptoFati, bu hafta LOVELY projesinden bahsederek projede yaşanan son gelişmeleri ve genel  kripto piyasasında yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Binance’nin bazı token’ları delist ettiği ile ilgili paylaşımlar yaptı. 

tobbykitty.eth

tobbykitty.eth, bu hafta başında Solana ağında gerçekleşen hack olayını ve Ethereum Merge geçişini ele aldı.  Ethereum Merge hakkında detaylı bir flood paylaştı. StarkNet’tteki Tornado’dan bahsetti ve zK konusunu ele alan detaylı bir tweet dizisi paylaştı.

Üstad Splinter

Üstad Splinter, bu hafta kripto piyasalarında yaşanan hack olaylarına değindi. Giderek daha da büyüyen Evmos ekosisteminden bahsetti ve bir görsel paylaştı. NFT’lerde yaşanan büyük değer kaybına değinerek düşüncelerini dile getirdi. Blockchain köprülerindeki güvenlik açıklarıyla ilgili detaylı bilgiler paylaştı. KAVA ekosistemini inceledi ve giderek daha popüler hale gelen Aptos’tan bahsetti. Uzun vadeli yatırımlar için fundraising’lerin önemini belirtti. BNB ekosisteminde yaşanan son gelişmeler üzerinden kripto piyasasını inceledi. Kripto piyasasının geleceğine yönelik tahminler içeren bir yazı ve soğuk cüzdan kullanmanın öneminden bahseden bir yazı paylaştı.

Bratu

Bratu, bu hafta yeni ve bağımsız bir proje olan Aptos’tan bahsederek detaylı bilgiler içeren bir tweet dizisi paylaştı. Diğer Layer-1 projeleriyle Aptos’u karşılaştırarak Aptos’taki son gelişmelerden bahsetti.

 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

 

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde İngilizce Matematik bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Bitcoin (BTC) ABD Enflasyonuna Nasıl Tepki Verdi? I Önemli Seviyeler

Arbitrum Nova Piyasaya Sürüldü! Arbitrum Nova Nedir?