in

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 1 Haziran 2022

Kripto para piyasasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ederken, Türk kripto fenomenlerinin gündemi de bu gelişmelerden etkileniyor. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 6 fenomen üzerinden son günlerdeki gündem konularını değerlendirdik.

Üstad Splinter

Üstad splinter, bu hafta kripto piyasasının genel durumunu değerlendirdi. Geleneksel oyun pazarı ile blockchain pazarının henüz buluşmadığını dile getiren ve önümüzdeki 5 yıl içerisinde çok fazla oyun firmasının  blockchain pazarına gireceğini öngören Üstad splinter bu konuya ilişkin veri paylaştı. Aynı şekilde ilerleyen süreçte dikkat çekeceğini düşündüğü İDO’ları içeren bir görseli kendi hesabından paylaştı.

Paradotor

Paradotor, bu hafta kripto piyasasında yaşanan son olayları değerlendirdi. Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin güçlenmeye başladığını ve bunun iyi gelişmeleri beraberinde getireceğini düşünen Paradotor, piyasa dengelerinin değişkenliğine de dikkat çekti. Yaşanan son gelişmelerden sonra BNB’nin, BTC’den sonra en güçlü kripto para birimi olduğunu kanıtladığını içeren bir yorumu takipçileriyle paylaştı.

KriptoFati

KriptoFati’nin bu haftaki gündeminde LUNA ve UST krizinden sonra Terra ağında yaşanan gelişmelere ek olarak Ethereum ağındaki gelişmeler yer aldı. Meme coin’lerin popülerlik kazanmasının ardından piyasaya sürülen Pitbull (PIT) token’ının piyasadaki durumu hakkında değerlendirmede bulundu.

tobbykitty.eth

tobbykitty.eth, bu hafta kripto piyasasında yaşanan gelişmeleri değerlendirdi ve bilgilendirici paylaşımlarda bulundu. Ethereum PoS Konsensüs’ünün ne olduğuna dair inceleme içeren tweet serisini kendi hesabında alıntıladı. Dağıtımı gerçekleşen Optimism airdrop’u hakkında gelen soruları cevapladı ve yaşanan gelişmeler hakkında fikirlerini paylaştığı bir tweet dizisi yayınladı. Piyasada var olan oyunlardan farklı olarak kendi kurguladığı Play-to-Earn oyun konsepti hakkında düşüncelerini paylaştı.

Efe Bulduk

Efe Bulduk, bu hafta ekonomi ve kripto dünyasına dair yorumlarını takipçileriyle paylaştı. FED kararlarının ve enflasyonun piyasalar üzerindeki etkisine dikkat çekerek Biden’ı  ABD tarihindeki en kötü başkan olarak nitelendirdi ve ekonomi politikalarını eleştirdi.

Türkiye özelinde ise yeni nesil teknolojik gelişmelerin takip edilmesi gerektiğini vurguladı. Web3’ün geleceğinin blockchain öğrenci kulüpleri ve bu işe gönül vermiş öğrenciler tarafından şekillendirileceği yorumunda bulundu.

Smart Contract

Smart Contract, bu hafta da kripto alanında temel noktaları içeren kapsül bilgileri takipçileriyle paylaşmaya devam etti. En ünlü Nft projelerinden Bored Ape Yacht Club’ı değerlendirdikten sonra ApeCoin (APE) hakkında 9 maddelik bir tweet serisini takipçileriyle paylaştı.

Terra topluluğunun bir üyesi olduğu bilinen “FatMan” adlı Twitter kullanıcısının  paylaşımını alıntılayarak değerlendirmelerde bulundu.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Holo (HOT), Ethereum Name Service (ENS) ve Flux (FLUX) Teknik Analizleri I 01.06.2022

Yeni KuCoin Cüzdanı