içinde ,

Türk Kripto Fenomenleri Kriptodaki Düşüş Hakkında Ne Konuştu?

En hızlı büyüme oranlarına sahip küresel pazarlardan biri olan kripto pazarı, uzun süredir durgunluğunu sürdürse de yatırımcılar için önemini koruyor. Bu yazımızda kripto piyasasında yaşanan bu düşüşün Türk fenomenleri tarafından nasıl değerlendirildiğini size aktarıyoruz. 

Üstad Splinter

Üstad Splinter, kripto dünyasında yaşanan gelişmeler hakkında düşüncelerini çoğunlukla takipçileriyle paylaşıyor. Kripto piyasasında yaşanan düşüşü değerlendiren Üstad Splinter, kısa vadede piyasa üzerindeki endişelerin uzaklaştığını, orta ve uzun vadede ise 2022 kripto için beklenildiği kadar verimli geçmeyeceğini aktardı. Takipçilerini olası bir düşüş konusunda gerçekçi adımlarla ilerlemeleri yönünde uyardı.

Kripto piyasası koşullarında daha realist bir bakış açısıyla ilerlenmesi gerektiğini belirtti. COVID-19 etkisi ile oluşan bir likidite genişlemesinin kripto evrenine de yansıdığını belirten Üstad Splinter, bu noktadan sonra küresel ekonomik dengelerin farklı olacağının ve kendisini piyasa konusunda geliştirenlerin kar sağlayabileceğinin altını çizdi.

Crypto Chef

Crypto Chef, kripto piyasasının eski günlerini özlediğini aktardı. Eski piyasa koşullarında yatırımcıların daha verimli işlemler yaptığını belirtti. Crypto Chef, kripto piyasasında yaşanan düşüşü yeni projeler üzerinden değerlendirdi. Şimdiki piyasa koşullarında projelerin pozitif ayrışmasını beklemeyin diyerek takipçilerini uyardı. Crypto Chef, kullanıcıların elindeki bir projenin BTC’den bağımsız yükselişe geçtiğinde bu yükselişin geçici olduğunu ve projenin kar getirmeyeceğinin altını çizdi.

Piyasanın akümülasyon evresinde olduğunu belirten fenomen yeni çıkan projelerde allocation, airdrop ve ödüller almanın daha karlı olacağını düşünüyor. 

Doruk Tiryaki

Doruk Tiryaki, kripto piyasasında yaşanan düşüşü yatırımcılar açısından değerlendirdi. Düşüş sonrası piyasadan yatırımcıların hızla çekildiğine dikkat çekti. Takipçilerine “Bitcoin destekte ama alıcı bulabilecek mi?” sorusunu yöneltti. Kripto piyasasının popülerlik kazanmasından 2022’ye kadar geçen sürede benimsenen para politikasının ve ekonomik koşulların değiştiğinin altını çizdi. Mevcut piyasa koşullarında yatırım yapmak isteyen yatırımcıların indikatör, fraktal vb araçlar kullanırken bunu göz önünde bulundurmaları gerektiğini aktardı.

Crypto Objektif

Crypto Objektif, kripto piyasasında yaşanan düşüşün yatırımcıları etkilediğini aktardı. Son 9 ayda yatırımcılarının yaklaşık %80’inin piyasadan uzaklaştığını belirten fenomen, olası bir boğa koşusunda tekrar piyasaya yatırım yapabilecekleri ihtimalini hatırlattı. Zor piyasa koşullarında piyasadan çekilmeyen yatırımcıların ilerleyen zamanlarda olumlu dönüşler alabileceğini belirtti.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

ETHPoW (ETHW) Nasıl Satın Alınır?

Algoritmik stablecoin

ABD’den Stablecoin’lere Yasak