in

Türk Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu?

Kriptopara, Bitcoin

Bu hafta oldukça heyecanlı geçti. Piyasa kırmızı görünümle haftaya başlasa da hafta sonuna doğru yeşil bir piyasaya dönüş yaptık. NFT projeleri oldukça popüler hale geldi. Öyle popüler NFT projelerinden Axie Infinity yeni bir ATH dahi yaptı. Peki bu heyecan verici haftada Türk kripto fenomenlerinin gündeminde neler vardı?

Tobby Kitty

Tobby Kitty her hafta olduğu gibi bu hafta da takipçilerine kriptopara ve blockchainlerin çeşitli teknik konularında bilgiler verdi. Bir blockchain teknoloji sözlüğü floodu, %51 atak maliyetleri ilgili teknik bilgiler verirken Ethereum’un en güçlü blockchain olduğunu yineledi. Elon’un Ethereum sahibi olması Tobby’nin gündemindeki konulardan bir diğeriydi. Öte yandan takipçilerini Ethereum fee ücretleri düşükken DeFi ve merkeziyetsiz uygulamalarla ilgili pratik yapmaya davet etti.

Squanch

Squanch bu hafta “nasıl para kazanabilirsiniz” başlıklı bir flood yayınladı. Öte yandan stablecoinler, kaldıraçlı işlemler, lending gibi konularda taviye niteliğinde tweetler attı.

Kripto Messi

Kripto Messi ise bu haftanın başındaki kırmızı piyasayı fırsat olarak gördüğünü ve 1,759 USD’den Ethereum aldığını duyurdu. Öte yandan teknik analizlerine devam etti. PSG, KAVA ve BNB pozisyonlarını koruduğunu açıkladı.

V For Kripto

V For Kripto gem projelerin alımında “kaybetmekten üzülmeyeceğiniz parayla giriş yapın” uyarısında bulundu. Bitcoin’in fiyat olarak değil yazılımsal olarak hayranı olduğunu söyledi. Öte yandan KAVA, QTUM, DENT ile ilgili tweetler attı.

Barış Kardeş

Barış Kardeş onchain analizi tweetleriyle Bitcoin’i incelemeye devam ediyor. Farklı onchain metriklerini inceleyerek piyasa ve Bitcoin hakkında floodlar yayınladı.

Paradotor

Paradotor bu haftanın bullish görünümün yakın olduğuna dair sinyaller veren tweetler attı. Öte yandan takipçilerini tek bir kriptoparaya yatırım yapmamaları yönünde uyardı. SXP, KAV, XVG, FLM, HOT, NWC, TFBX için hedefleri olduğunu söyledi.

Son olarak burada adını sayamadığımız birçok fenomen NFT’ler hakkında konuştu. Öyle ki şu an yaşanan NFT hype’ı herkesin dikkatini çekmiş durumda. Genel görünüme baktığımızda fenomenler bullish bir görünüm sergiliyorlar. Hafta ortasından bu yana sosyal medyada pozitif hava hakim seyrediyor.

Her hafta Türk kripto fenomenlerinin gündemini konuşmaya devam edeceğiz. Bu hafta için dikkatimizi çeken konuları ve genel havayı sizler için yazımıza taşıdık.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

 

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Splinterlands

Oyun Oynayarak Para Kazanmak Mümkün! Splinterlands Nedir?

blockchain

Blokzinciri Güvenliği ve Ethereum