içinde

Türk Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu | 5 Eylül 2021

Türk Kripto Fenomenleri

Bu hafta Bitcoin 50,000 USD’nin üzerine çıkarken, Ethereum 4,000 USD’nin hemen altında seyrediyor. Öte yandan piyasada hala bir NFT hype’ı yaşanıyor ve yaşanan bu çılgınlık kriptoparaların fiyatlarına da pozitif yansıyor. Özellikle Ethereum ve Solana’daki bu artışın arkasındaki neden NFT çılgınlığı olarak öne çıkıyor. Peki piyasa bu seyrini devam ettirirken Türk kripto fenomenleri neler konuşuyor?

Kerem Muçe

Kerem Muçe bu hafta attığı bir tweet’inde boğa veya ayı demeden yatırım yapılabileceğini düşündüğü StarAtlas projesinden bahsetti. Bir oyun projesinin ilk 10’a girmesini beklediğini ve bunun StarAtlas olabileceğini yazdı. Bir başka tweet’inde ise NFT hype’ının coin fiyat ve ekonomisi tarafına da pozitif yansıdığını söyledi. Bunun yanı sıra ENJ, FLOW, ERN ve BAKE analizleri yaptığı videoları takipçileriyle paylaştı.

Yeni Nesil Kripto Trader

Yeni Nesil Kripto Treader, bu hafta attığı bir tweet’inde Bitcoin dominance’ına dikkat çekti. Blockchain teknolojisine faydalı ekosistemler büyümeye devam ettikçe Bitcoin’in yalnız olmayacağını söyledi. Bir başka tweet’inde ise Avalanche NFT’lerine odaklandığını söylerken, takipçilerine potansiyelini henüz ortaya çıkarmamış ekosistemlere odaklanmalarını tavsiye etti. Bunun yanı sıra bu hafta gündemindeki altcoinlerden birisi de $SLP’ydi.

Tobby Kitty

Tobby Kitty’nin bu hafta en çok etkileşim alan tweet’lerinden birisi “ETH to ATH” yazılı olanıydı. Bu tweet’in altına ETH’nin bu kadar yükselmesinin arkasındaki sebebin NFT çılgınlığı olduğunu yazdı ve yüksek miktarda ETH’nin yandığını sözlerine ekledi. Bunun yanı sıra blockhain’in teknik konularından birisi olan hard fork’u halay örneği üzerinden bir flood’la açıkladı. Öte yandan doğru bilinen bir yanlışa dikkat çekerek Ethereum’un PoS’a geçişinin fee’leri düşürmeyeceğini açıkladı.

V.ETH

V.ETH attığı bir tweet’inde Ethereum’dan iyi ve hızlı olduğunu iddia eden projelerin hep Ethereum’un hizmetlerini taklit etmelerini eleştirdi. NFT trendinin yaşandığı bugünlerde NFT takibi yapanlar için Solana ağındaki 3 NFT projesini çıkış tarihleriyle beraber takipçilerine duyurdu. Bunun yanı sıra NFT drop soran takipçilerini de sık sık Discord kanalına davet ederek NFT drop’ları paylaştı.

Efe Bulduk

Efe Bulduk da haftanın gündemi olan NFT’lere katkı sunan isimlerden birisiydi. Attığı bir tweet’inde mint ettiği Aurory NFT’lerinden birisinin 150x yaptığını söyledi. Bunun yanı sıra 6 tweet’lik kısa bir flood’la piyasadaki majörlere dair analizlerini paylaştı. Bir başka tweet’inde ise Bitcoin grafiğinde bahsettiği fraktalı  paylaştı ve 15 Kasım 2020’deki hareketin aynısının yaşandığını söyledi.

Kerim Kalender

Kerim Kalender bu hafta, kar alırken yanlış strateji sebebiyle zarara düşen takipçilerini bilgilendirmek için uzun bir flood paylaştı. Paylaştığı flood’unda hedef koyup hedefe uyarak nasıl doğru strateji belirleneceğinden bahsetti. Öte yandan ADAPad ve CopyCatFinance’in ön satışlarına katılacağını duyurdu.

Bir başka tweet’inde takipçisinin kitap ve video önerisi isteğine karşılık “Trend Takipçisi, Akıllı Yatırımcı, Bir Borsa Speklülatörünün Anıları, Zengin Baba Yoksul Baba” kitaplarını önerdi. Son olarak ise bir başka flood’unda ise piyasadaki çoğu yatırımcının karşılaştığını düşündüğü yatırım psikolojisini anlattı. Bu flood’unda doğru yerde yatırım yapmaya cesaret edemeyip FOMO’ya kapılarak yapılan hatalı stratejiye sahip yatırımcıdan bahsetti.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Star Atlas

Yakın Bir Tarihte IDO’su Yapılan “Star Atlas” Nedir?

Birlikte Çalışabilirlik Nedir?