in

Türk Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 5 Aralık 2021

Kriptopara piyasasında bir haftayı daha geride bıraktık. Her hafta olduğu gibi bu hafta da Türk Kripto fenomenlerinin gündemini sizler için derledik. Sizin için seçtiğimiz 6 fenomen üzerinden bu haftaki gündeme bir göz atalım:

Rookie

Rookie hafta açılışını omlira’yı tanıtan floodu ile yaptı. Bu hafta gündeminde Anji $ANJI, Symbiosis Finance $SIS, PancakeSwap $CAKE, Biconomy $BICO, Serum $SRM, Solana $SOL, Swipe $SXP, TrueFi $TRU gibi projeler vardı. IDO,NFT ve yeni listelenmeleri paylaşımları arasındaydı. Yetiswap ile ilgili takipçilerini, güncellemeye devam etti. Projeleri nasıl incelediğini anlattı.

Yeni Nesil Kripto Trader

Önceki hafta da gündeminde olan $HBARP için Coinmarketcap ve Coingecko listelenmelerinin geldiğini ve geriye bir tek bol x’li IDO açılışını kaldığını belirtti. Önceki paylaşımında $HBARP’nin IDO’lar başlamadı ve 28x yaptı diye paylaşımını yapmıştı. $CEEK ve $STARS işbirliğini takipçilerine duyurdu.

Danerob NFT, $ZOO, $PNG, $REVO,$SANTOS ve bu hafta en çok odağı $ZAM üzerindeydi. Bitcoin likidasyonları ile ilgili,

2022 de merkeziyetli borsalar birçok ülkede çalışmaya devam edebilmek adına vadeli işlemleri tamamen kaldırmak zorunda. Tüm bu tantana bundan çıkıyor bana sorarsanız. Yeni düzende spot huzur, #HODL mutluluk getirir.” yorumunda bulundu.

ErkanG

Bir metaverse projesi olan ve BSC ağında yer alacak olan StarSharks’ı detaylı bir flood halinde paylaştı. Flood’da bu ay ilk oyunu 3DNFT’nin çıkacağını, #verse’lerden oluşacağından bahsetti. Bitcoin’in düşüşü ile ilgili ironik video paylaştı.

$BICO,$NUUM ve $GUILD bu hafta gündemindeydi. $GUILD paylaştığı tweetinde “Bu yüzden Gaming, Metaverse ve Guild projeleri için çok önemli hazırlayacağım floodda projeye daha fazla değineceğim” dedi.

Üstad Splinter

Üstad Splinter geçen hafta kapanışındaki “Riski yüksek sürece girdik” tweetini alıntılayarak Bitcoin’in düşüşü için tarihe ve saate bakın dedi. Düşüş sonrası herkes panik olurken, %20 nakit, stop-loss kurallarını tekrar hatırlattı. Polkadot auctionlarını, Avax ekosistemi, BSC ve SOL ağındaki en hype oyunları, aktif oyuncu sayısına göre ekosistemlerdeki majör oyunları, bu ayın öne çıkan IDO’ları, BSC ağı metaverse evrenini görsel şeklinde paylaştı.

$NEAR AMA’sı, $POLC, $LUNA bu hafta gündemindeydi. $TFI’nin yeni ortaklığı için Meland bu ayın en önemli 2-3 projesinden biri olduğunu dile getirdi.

Kerem Muçe

Bitcoin’in düşüşü için, portföyümü daha çok proje bazlı yatırımlara ayırmaya başlamıştım, böyle günlerde faydasını görmeye başladım dedi. $KOL’un kendi NFT’lerini test edeceği, $NUUM token listelenme tarihi, StarSharks projesi, AIFA All-Star NFT’leri gündemi içerisindeydi. İkinci crowdloan olarak Pontem Network’ün Kusama crowdloan’ına katılacağını belirtti.

Smart Contract

Oracle sistemleri DEX’ler için çok önemli diyerek Visor Finance örneğini verdi ve hafta açılışını yaptı. Etherscan’ın yeni güncelleştirmesi için, güncelleme ile, işlemler arasında gönderici nonce’ye (Gönderenin adresinin işlem numarasıdır) göre gezinebilme imkanı veriyor diye belirtti. Sürekli eski DeFi, NFT ve  Ethereum ağı tweetlerini retwetledi.

Orientus Prime

Orientus bu hafta açılışını Zero ile ilgili uzun bilgi floodu paylaşarak yaptı. Devamında bu floodu alıntılayarak yeni rollup gelmiş, ZKOPRU testnet’i artık aktif diyerek belirtti. ZKOPRU sistemi için

“Bu sistem daha hızlı bir şekilde hayata geçirilebilecek gibi duruyor. Ethereum üzerinde gizlilik için iyi bir alternatif olabilir.” dedi.

Bitcoin’in düşüşü sonrası, “herkesin faydalı olduğunda hemfikir olduğu bir strateji varsa o strateji yanlıştır, sürüden ayrılın” ikazında bulundu.

 Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız. 

MES tarafından yazıldı.

Finansal Kurumlardaki Haftalık Gelişmeler | 5.12.2021

Kriptopara

Kriptopara Piyasasında Haftalık Gelişmeler | 5 Aralık 2021