in ,

Türk Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu | 31 Ekim 2021

Türk Kripto Fenomenleri

Bu hafta kripto dünyasında metaverse rüzgarları esti. Piyasa genel görünümünde pozitif seyir devam ederken metaverse projeler oluşan hype ile ön plana çıktı. Dolayısıyla kripto fenomenleri bol bol metaverse konuştu. Tabi piyasa genel öngörüleri ve gem paylaşımları da kaldığı yerden devam etti. Öte yandan geçtiğimiz cuma günü 98.yılını kutladığımız Cumhuriyet Bayramı da kripto fenomenlerinin gündemi arasında yer aldı. Her hafta olduğu gibi bu hafta da Türk kripto fenomenlerinin gündemini sizler için derledik.

Rookie

Rookie bu haftanın başlarında seedifyFund üzerinden ön satışı yapılacak olan Acknoledger projesini gündemine aldı. Bunun yanı sıra zaman zaman BTC teknik analizlerini takipçileriyle paylaştı. Kriptoparalardan CRV için bir gün ilk 20’ye gireceğini düşündüğünü yazdı. Öte yandan DES ve RIN gündemindeki diğer kriptopara birimleri olarak öne çıktı.

Lupo.ETH

Lupo, bu hafta başında attığı bir tweet’te Shiba Inu’nin piyasa değeri sıralamasına göre 11.sıraya ilerlemesinin saçmalık olduğunu söyledi. Öte yandan ise Avalunch ile ilgili attığı bir tweet’inde, bir IDO’nun nasıl yapılması gerektiği konusunda AvalaunchApp’in ders verdiğini sözlerine ekledi. Bunun yanı sıra önceden radarına aldığını duyurduğu projenin ise PlayPad olduğunu takipçilerine duyurdu. Ardana projesi satışlarının gerçekleşme duyurusu üzerine ise projenin Cardano ağının en önemli projesi olacağı fikrini paylaştı. Son olarak ise metaverse’i gündemine alan fenomenler arasına girdi.

Yeni Nesil Kripto Trader

Bu hafta Yeni Nesil Kripto Trader’ın gündeminde birçok kripto projesi yer aldı. Henüz bu ay başında ATLAS hakkında attığı kısa floodu tekrar gündemine aldı. Bunun yanı sıra Facebook’un adını Meta olarak değiştirmesi de gündemindeki konulardan birisiydi. Son olarak NEAR, DOT, MINA ve VRA gündemindeki kriptopara birimleri arasında yer aldı.

Mr Alfonso

Mr Alfonso da metaverse’i gündemine alan fenomenler arasındaydı. Paylaştığı bir görselde çeşitli blokzincirlerinden metaverse projelerinin yer aldığı projelere dikkat çekti. Bunun yanı sıra Coinbase tarafından ön satış duyurusu yapılan Guild of Guardian projesini gündemine aldı. Bir başka tweet’inde takipçilerine Kucoin gemlerini duyurduğu videoyu paylaşarak gemleri listeledi. Son olarak piyasa düzelince CHZ tarafında güzel beklentileri olduğunu yazdı.

Tobby Kitty

Tobby Kitty bu hafta %51 atak saldırısı hakkında bir flood yayınladı. Yayınladığı flood’da doğru bilinen yanlışlara dikkat çekti. Bir başka tweet’inde ise Hal Finney’in bundan 12 yıl önce ikinci katmanlar teknolojisine değindiğini söyledi. Şu anki gidişatın Hal Finney’i haklı çıkardığını sözlerine ekledi.

v.ETH

v.ETH oyun dünyasında projelere yoğunlaşırken bu hafta Metaverse projeleri ile yaptığı floodlar göze çarptı. Hafta başında WilderWorld projesi hakkında uzun bir flood yazan v.ETH projenin tokenlerini ve oyunu detaylıca anlattı. Bir başka floodunda ise NFT ve DeFi’yi bir araya getiren proje olan DeIPWorld’den bahsetti. Kullanıcıların değerlenmesini düşündüğü NFT’lerin tamamını alamıyorsa hissesini alabileceğini sözlerine ekledi.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız. 

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Bloktopia Nedir? Yükselişinin Ardında Neler Vardır?

Bitcoin whitepaper

Bitcoin Whitepaper 13 Yıl Önce Bugün Yayınlandı