içinde

Türk Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 30 Ocak 2022

Kriptopara piyasasında bir haftayı daha geride bıraktık. Her hafta olduğu gibi bu hafta da Türk Kripto fenomenlerinin bir hafta boyunca neler konuştuğunu sizler için hazırladık. Sizin için seçtiğimiz 6 fenomen üzerinden bu haftaki gündemi inceledik.

Celil Öztürk

Celil Öztürk, haftanın açılışını popüler NFT Platformu OpenSea’nın Aralık ayındaki işlem hacminden  ve platformda yaşanan diğer gelişmelerden bahsederek yaptı. Güncel piyasa koşullarında NFT’nin ilerleyişine dair yorumlarda bulundu. CRISP (Constant Rate Issuance Sales Protocol) ve CAIRO – StarkNet projelerinden bahsetti.

Haftanın devamında ise Bybit’te yaşanan Arbitrum entegrasyonuna ve zkSync üzerine inşa edilecek uygulamalar için BitDAO tarafından onaylanan 200 milyon dolar değerindeki teklife değindi. Aave projesindeki gelişmelerden bahsetti. Haftanın kapanışını, ”Kripto & Web3 Geliştirici İstatistikleri: Geliştirici Aktivitesi Neden Önemli?” isimli, Electric Capital 2022 Geliştirici Raporu verilerini de içeren yazısından bahsederek yaptı.

Kerem Muçe

Kerem Muçe, bu hafta güncel piyasa durumuna dair yorumlarda bulundu. DROPP, The Unfettered Game ve Corite projelerinden bahsederek bu projelerle ilgili düşüncelerini dile getirdi.

Üstad Splinter

Üstad Splinter, bu haftanın açılışını güncel piyasa durumunda yapılacak olan işlemlere dair uyarılarda bulunarak yaptı. Güncellenen TrustFi tier sisteminden bahsetti. Son günlerin popüler konusu olan Bitcoin’de yaşanan düşüşle ilgili yorumlarda bulundu. Bitcoin’in durumundan en çok etkilenen altcoin’lerden bahsetti. $QRDO ve $MORA projelerine değindi.

Haftanın genelinde güncel piyasa analizlerini paylaşan Üstad Splinter, 29 Ocak’ta listeleme haberi gelen $WALLET’den de bahsetti. Privacy coin ekosistemini içeren bir görsel paylaşarak sigorta alanındaki coin’lere değindi. $FTM ağı ile ilgili incelemelerde bulunarak yaşanan son gelişmeleri paylaştı. Haftanın sonunda ise çeşitli ağlarda öne çıkan metaverse projelerini içeren bir görsel paylaştı.

Rookie

Rookie, bu haftanın açılışını Metafluence projesinden bahsederek yaptı. BlokPad’in yeni çıkan token’i $BPAD’e değindi. Hafta içinde haberi gelen SmashHeroes ile YetiSwap ortaklığından ve geleneksel sosyal medya platformlarını web3’e bağlayan PIP projesinden bahsetti. VAIOT ile Sin City Metaverse ortaklığına da değinen Rookie, bir Türk projesi olan Heroes Chained ile ilgili yorumlarda bulundu.

SeedifyFund tarafından IDO’su yapılan Metastrike projesinin çeşitli platformlardaki listelenme haberleri ile ilgili düşüncelerini paylaştı. Rookie; $ANGL, The Unfettered Game, Investep Capital projelerinden de bahsetti.  

Tobby Kitty

Tobby Kitty, bu hafta piyasalarla ilgili analizler yaparak çeşitli yorumlarda bulundu. Haftalık gündeminde sık sık Ethereum’dan bahseden Tobby Kitty, Vitalik Buterin’in bir tweet’ini alıntılayarak Ethereum’la ilgili yorum yaptı. Bitcoin’de yaşanan düşüşten de bahseden Tobby Kitty, L2 ve L1’İ karşılaştırarak L2 ile ilgili düşüncelerini paylaştı. Bitcoin ve Ethereum madenciliğine değindi. $LUNA’da yaşanan düşüşten bahsettti. BSC sistemindeki mevcut haberlerden ve yaşanabilecek gelişmelerden bahsetti. 

Yeni Nesil Kripto Trader

Bu haftanın açılışını $ATLAS ve $DOGE projelerinden bahsederek yapan Yeni Nesil Kripto Trader, Avalanche ekosisteminde yer alan bir proje olan AKITAVAX projesine de değindi. Haftanın devamında $KAVA projesinden bahseden Yeni Nesil Kripto Trader, piyasaya yeni girenler için uyarılarda bulundu. $SOL projesinde yaşanan gelişmelere de değindi.

Yeni Nesil Kripto Trader, TrustFi Tier havuzundaki güncellemelerden bahsetti. $PYM, $PORTX, $SPIN, $GT, Paragen, $ULAB ve Wizardia projelerine değinerek Rusya’da yaşanan gelişmelerle ilgili düşüncelerini paylaştı. FED kararlarıyla ilgili yorumlar yaptı. $LUNA cephesinde yaşanan ani düşüşten bahseden Yeni Nesil Kripto Trader, diğer altcoin’lerde yaşanan düşüşlere de değindi. 

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız. 

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Terra’nın (LUNA) %20 Düşüşünün Arkasında Yatan Sebep

TrustFi

TrustFi Süperstar Metaverse Farm’ları: $RACA ve $CEEK