in

Türk Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu | 3 Ekim 2021

Türk Kripto Fenomenleri

Bu hafta kripto piyasası haftaya yeşil bir açılış yaptı. Hafta içinde yatay seyreden piyasa hafta kapanışına doğru yükselişler gerçekleştiriyor. PlayToEarn kategorisi projelerde trend devam ederken NFT furyası da hız kesmiyor. Bitcoin tarafında pozitif görünüm hakimken Ethereum 3,500 USD’nin üzerinde seyrediyor. Peki piyasa bu seyrini sürdürürken Türk kripto fenomenleri geçtiğimiz hafta neler konuştu?

Tobby Kitty

Tobby Kitty her hafta olduğu gibi bu hafta da bilgilendirici tweet’lerine devam etti. Gündemindeki projelerden birisi Cosmos ağında EVM çalıştıran bir hub olan Evmos oldu. Ethereum ile ilgili tweet’lerine de kaldığı yerden devam Tobby, PoS’a geçince nelerin olup nelerin olmayacağına dair bilgilendirici bir tweet attı. Bunun yanı sıra Société Générale’in Maker DAO teklifi gündemindeki konular arasında yer aldı.

Bir başka tweet’inde “geleceğin NFT pazarını söylüyorum” diyerek Immutable X’i yazan Tobby Öte yandan ise Vitalik Buterin’in yeni makalesi üzerine açıklayıcı bir tweet attı. Gündemindeki bir başka konu ise vergilendirmeler oldu. Gelecekte alıma vergi gelme ihtimalini söyleyerek bakiyelerin borsadan alınıp cüzdanda tutulmasını tavsiye etti.

Rookie

Rookie bu hafta bir tweet’te her ağ için az da olsa o ağın tokenlerini tutmakta fayda olduğunu yazdı. KING, EQX, TAPE ve RIN gündeminde olan kriptopara birimleri olarak öne çıktı. TikTok’un kendi NFT’lerini çıkarmasını da gündemine alan Rookie bir diğer tweetinde piyasayı araştırınca birçok alanda GEM kategorisinde kriptopara birimlerinin olduğunu yazdı.

Üstad Splinter

Üstad Splinter bu hafta bir tweet’inde gaming rüzgarının sistemdeki talepten ötürü devam edeceğini yazdı. Bunun yanı sıra yakın zamanda takipçileriyle paylaştığı $OPCT, $XPR ve $QRDO kriptopara birimlerinin çok kazandırdığını tweet’inde konu edindi. Ek olarak temel analizleriyle öne çıkan Üstad Splinter birçok projenin temel analizine dair anektodlar paylaştı. Bu projeler Cardano, Hathor, Eqifi, Solana, Avalanche ve birçoğu olarak öne çıktı.

Takipçilerini de temel analiz konusunda bilgilendirmeye devam eden Ustad Splinter, DeFi, NFT ve ölçeklenebilirlik gibi konularda bilgilendirici tweet’ler attı. Piyasaya dair öngörülerinden ise artık büyük bir boğa veya ayı yaşanmayacağı fikri öne çıktı. Buna sebep olarak ise kurumsal şirketlerin yavaş yavaş blockchain’e kayması ve yeni zincirler ve ağların inşa edilmesini gösterdi.

Yeni Nesil Kripto Trader

Bu hafta Yeni Nesil Kripto Trader’ın gündeminde son günlerde ATLAS vardı. Metaverse dünyaya giriş yaptığını ve bununla ilgili bir inceleme paylaşacağını takipçilerine aktardı. Bir başka tweetinde ise piyasaya inandığını ve erken yatırım yapan herkesin emekli olabileceğini yazdı. Bir başka tweetinde ise yine NFT’lere değinirken dijital sanatçıların NFT sayesinde emekli olduklarını yazdı.

Kerem Muçe

Kerem Muçe bu hafta bir tweet’inde IDO analizi yaptığı projelerin getirilerini paylaştı. Bunun yanı sıra GameFı ve Playtoearn’e odaklanan Muçe’nin konuyla ilgili gündemine aldığı projeler Cryptia, Flow, Axie Infinity ve Gods Unchained olarak öne çıktı. Öte yandan bu konuyla ilgili ve Coinlist tarafından ilk kez bir çıkışı yapılacak PlayToEarn oyunu olan Gods Unchained’ı da konu alan bir flood yayınladı.

Erkan G

Erkan G’nin bu hafta gündeminde olan tokenlerden birisi Integritee Projesinin TEER tokeni olarak çıktı. Bunun yanı sıra temel analizlerine devam etti. QI, LITH, POLS, CTSI, WOO ve VENT gündemine aldığı kriptopara birimleri olarak öne çıktı. Öte yandan bir başka tweetinde ise portföyündeki altcoin riskini azaltmak adına stablecoinlere geçiş yapmaya başladığını duyurdu.

Kriptoparalar ve blockchain hakkında; her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız. 

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Ekim Ayında Takip Edilesi 10 Play-To-Earn Projesi

Alanyaspor

Alanyaspor Fan Token Satışa Çıkıyor: $ALA Token Nasıl Satın Alınır?