in

Türk Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu | 29 Ağustos 2021

Türk Kripto Fenomenleri

Kripto piyasası bu hafta geçtiğimiz haftaya nazaran daha sakin geçse de piyasanın boğa ya da ayı olduğuna yönelik net bir görünüm olmadığını söyleyebiliriz. Bitcoin 50,000 USD’nin hemen altında, Ethereum ise 3,200 USD bandında seyrediyor. Peki piyasa bu seyrine devam ederken Türk kripto fenomenleri neler konuşuyor? Her hafta olduğu gibi bu hafta da seçtiğimiz 6 fenomen üzerinden kripto fenomenlerinin gündemini sizler için yazıya taşıyoruz.

Tobby Kitty

Blockhain ve kriptoparalar alanındaki birçok teknik konuyu açık bir dille anlatmayı başaran Tobby Kitty, bu hafta da bilgilendirici tweet’lerine devam etti. Haftanın son saatlerinde attığı bir tweet’te Ethereum maksimalisti olmadığını söyledi. Bunun yanı sıra ise takipçilerine merkeziyetsiz, güvenli, çok hızlı ve state bloat sorunu olmayan başka bir proje olup olmadığını sorarak Ethereum’un bu özelliklerine dikkat çekti.

Attığı bir tweet’te Ethereum’un hedeflediği işlem hızını anlattı. Bir başka tweet’inde ise Ethereum 2.0’ın yanlış anlaşıldığını, ucuz fee’lerden ibaret olmadığını söyledi. Son olarak NFT’ler hakkında sorulan sorulara iyi bir kaynak niteliğinde olan kendi sitesinde yayınladığı yazısını paylaştı.

Estamina

Estamina haftanın son gününde paylaştığı bir tweet’te takipçilerine $KSM, $DOT, $AVAX ve $SOL üzerinde cüzdan açıp açmadıklarını sordu. Bunun yanı sıra kimse bilmiyorken bu tarz işlemleri yapmanın, araştırmanın kazandıracağını söyledi. Bunun dışında yaptığı bir flood ile takipçilerine Integritee projesini anlattı.

Erhan Ünal

Erhan Ünal, attığı bir tweet’te 25 Haziran tarihinde alım yaptığı $WILD’in 24x yaptığını duyurdu. Bunun yanı sıra daha önce paylaşmış olduğu altcoin sepetinin hala güncel olduğunu söyledi. Öte yandan bir başka paylaştığı proje olan $AUTO’da da %100 karın üzerine çıktığını söyledi. Son olarak $REEF, $BAKE ve $OXT diğer gündeminde olan altcoinler olarak öne çıktı.

ErkanG

ErkanG haftanın son saatlerinde daha önceden paylaşım yapacağını duyurduğu bir token’i tanıtan flood yayınladı. Bu flood’unda $REVV token’inden detaylı olarak bahsetti. Bunun yanı sıra bu zamana kadar yatırım yaparak oluşturduğu portföyündeki Gaming projelerini takipçilerine duyurdu. Öte yandan Beta uygulama sonrası $MOOV’a artan ilginin güzel olduğunu belirten bir tweet attı. Son olarak Aurory projesine dikkat çekerek, takipçilerine radara alınması gereken bir proje olduğunu söyledi.

Tarık Eroğlu

Tarık Eroğlu bu hafta tweet’lerinde $EPS, $LINA ve $SUPER’den bahsetti. Öte yandan yatırım yaptığı kriptoparaları ve kendi hareketlerini takipçileriyle paylaştı. $DODO’da stop yaptığını ordan kalan parayla $CELR alımı yaptığını açıkladı. Bunu yanı sıra ise $ATA gündemindeki diğer kriptoparalardan birisi olarak göze çarptı.

Barış Kardeş

Barış Kardeş bu hafta IMF’nin twitter adresinden Bitcoin ve kriptoparalara karşı uyarı niteliğinde yaptığı paylaşımı alıntılayarak gülücük işareti koydu. Bunun yanı sıra her zaman olduğu gibi on-chain analizlerine devam etti. Öte yandan 5 Ağustos tarihinde $SAND’ı anlattığı bir flood’u alıntılayarak $SAND’daki %25 yükselişe dikkat çekti.

Kripto fenomenlerinin gündemini yazıya taşımaya devam edeceğiz.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Bilgisayar Korsanları Nasıl Tanımlanır?

Bilgisayarlar Nasıl Evrimleşti?