in ,

Türk Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu |26 Eylül 2021

Türk Kripto Fenomenleri

Bu hafta kripto piyasasında Çin’den gelen yasaklama haberleri olumsuz etki yarattı. Bitcoin 40,000 USD’nin hemen altına kadar inerken, Ethereum 2,800 USD yakınlarına düşüş yaşadı. Öte yandan Twitter Bitcoin ile bahşiş özelliğini faaliyete geçirirken SEC başkanından kripto dünyası ve regülasyonlar hakkında bir dizi açıklama geldi.

Peki piyasa bu seyrini sürdürürken Türk Kripto Fenomenlerinin gündeminde neler vardı? Her hafta olduğu gibi bu hafta da seçtiğimiz altı fenomen üzerinden gündemin nabzını tutacağız.

Tobby Kitty

Tobby Kitty’nin gündeminde olan konulardan birisi Çin’den gelen olumsuz haberlerdi. Attığı bir tweet’te konuya değinirken, Çin’lilerin merkeziyetsiz borsa kullanımı öğrenmeye başladıklarına dikkat çekti. Bunun dışında Arbitrum’dan çıkmak isteyenler için köprü kullanma yollarını takipçilerine anlattı. Son olarak gündeminde merkeziyetsizlik ve merkeziyetsiz uygulamalar vardı.

Yeni Nesil Kripto Trader

Bu hafta Yeni Nesil Kripto Trader’ın da gündeminde Çin’den gelen yasaklama haberleri yer aldı. HUSL, BURGER ve KAVA ise gündeminde yer alan altcoinler olarak öne çıktı. Bunun yanı sıra dolardaki yükselişi de tweet’lerine konu edindi. Son olarak Bitcoin hakkında attığı tweet’te “Piyasada hala bir tedirginlik var. Bitcoin benim için güvenli bölge olan 43.8K’nın üzerine atsa da hacim yine gelmedi. Şu anki hareketi retest olarak tanımlamak biraz iyimserlik olur. Bugünü Evergrande krizi hakkında biraz daha derin araştırma yapmaya ayıracağım.” dedi.

Efe Bulduk

Efe Bulduk bu hafta bir floodunda Güney Kore’deki yasal düzenlemeler ve dYdX tokenine değindi. Bunun yanı sıra piyasadaki sert düşüşleri gündemine alan fenomenlerden birisiydi. Attığı bir floodda ve yayınladığı bir videoda bu konuya detaylıca değindi.

V.eth

V.eth bu hafta Vent Finance launchpad’e katılım şartları hakkında açıklayıcı bir flood yayınladı. Bir başka tweet’inde ise merkeziyetsizliği konu alarak “Size kazanç sağlayacağını düşündüğünüz her projeyi alın satın ama günün sonunda merkeziyetsizliği önde tutan gerçekten çalışan projeler elinizde kalsın.” dedi. Son olarak takipçilerini NFT giveaway maskesi altındaki dolandırıcılara karşı uyardı.

Kerim Kalender

Kerim Kalender de bu hafta Çin’den gelen olumsuz haberleri gündemine aldı. Bunun yanı sıra TL/USD kurunun düşmesine kısaca değindi. Kendisi bütün bu gelişmeleri sinir savaşları diye tanımlarken, takipçilerine böyle sinir savaşlarından kar alarak çıkmayı çokça kez başardıklarını söyledi.

Kerem Muçe

Kerem Muçe Çin’den gelen gelişmeler sonrası cross-chain ve multiple chain destekli projelerin öne çıkabileceğini yazdı. Bunun yanı sıra SnoppDogg’un SandboxGame ile metaverse dünyasına giriş yapması gündemindeki konulardan birisiydi. Öte yandan EnjinStarter IDO’su yaklaşırken gelen güzel haberleri de tweetlerine ekledi. Son olarak SoccerHub gündemindeki bir diğer proje olarak öne çıktı.

Kriptoparalar ve blockchain hakkında; her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız. 

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

polkadot

A’dan Z’ye Polkadot (DOT) Ekosistemi |1

Monsters Clan CMO’su Dobby Samuels ile AMA Etkinliği