in

Türk Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 26 Aralık 2021

Kriptopara piyasasında bir haftayı daha geride bıraktık. Her hafta olduğu gibi bu hafta da Türk kripto fenomenlerinin gündemini sizler için derledik. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomen üzerinden bu haftaki gündemi irdeledik.

Rookie

Rookie’nin bu haftaki gündeminde Nafter $NAFT, MRHB DeFi $MRHB, EQIFi $EQX, YetiSwap $YTS gibi projeler vardı. Bununla birlikte paylaşımlarında bolca Bitcoin $BTC analizlerine yer veren Rookie, öte yandan IDO, NFT, metaverse ve yeni listelenmeleri de gündem başlıkları arasında yer verdi.

Smart Contract

Smart Contract haftaya, Grim Finance’ın ve Visor Finance’in kod istismarına uğraması haberi ile başladı. Böylece blockchain projelerinde şeffaflık konusuna da dikkat çekti. Öte yandan flaş kredi ile ilk kez NFT fiyat manipülasyonu olayından bahsederek NFT’lerin akıllı sözleşmelerinin çoğunda, ciddi bir güvenlik açığı olduğunu vurguladı. Haftaya NFT kodlarının öneminden bahsederek devam eden Smart Contract, aynı zamanda NFT pazarı OpenSea üzerinden önceden işlem yapanlar için OpenDAO’nun $SOS token’ini airdrop ile dağıtması olayına da dikkat çekti.

ErkanG

ErkanG haftaya Gear Technologies’in özel yatırım turunda 12 milyon dolar fon toplaması haberi ile başladı. Bununla birlikte PolkaCity EQIFi NFT Card’ın öneminden takipçilerine bahsetti.

Üstad Splinter

Üstad Splinter’in bu haftaki gündeminde TrustFi $TFI, Bitcoin $BTC, EQIFi $EQX, Cere Network $CERE ve Meland.ai $MELD gibi projeler vardı. Takipçilerine kriptonun volatil, spekülatif ve regüle olmayan bir alan olduğunu bu sebeple kendilerine strateji oluştururken çift yönlü düşünmelerini önerdi. Bununla birlikte Vesting, TVL, CertiK Audit gibi konuların oldukça önemli olduğundan da bahsetmeden geçmedi.

Lupo.eth

Lupo, haftanın açılışını çeşitli projelerin IDO’larına değinerek yaptı. Gündeminde ise CDzExchange $CDZ, Decimated $DIO, StarSharks $SSS gibi projelere de yer vermeyi ihmal etmedi.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız. 

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Finansal Kurumlardaki Haftalık Gelişmeler | 26.12.2021

Kriptopara

Geçtiğimiz Hafta TOP 100 İçinde En Fazla Yükselen 3 Coin