in

Türk Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu | 24 Ekim 2021

Kripto

Kripto dünyası her zaman olduğu gibi yoğun bir haftayı geride bıraktı. Uzun süredir gündemde olan Bitcoin ETF’ler sonuca ulaştı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) doğrudan bir Bitcoin ETF’si olmasa da, Bitcoin’e yatırım yapan şirketleri içeren bir ETF önerisini onayladı.

Bitcoin ve Ethereum yeni ATH’lerine ulaştı fakat birçok insanın beklediği altcoin boğası hala başlamamış gibi gözüküyor. Bu konudaki bullish ve bearish fikirler çarpışmaya devam ediyor.

Bu yoğun gündem ve tartışmaların arasında Türk kripto dünyası da hareketli bir hafta geçirdi. Gelin seçtiğimiz 6 fenomen üzerinden Türk kripto fenomeninin bu haftaki gündemine bakalım:

Rookie

Rookie de benzer şekilde Haziran ayında attığı bir tweet’i alıntılayarak yeni Bitcoin ATH’sinin bir son değil, bir adım olduğunu belirtti. Rookie’nin Bitcoin hedefi ise en az 100 bin dolar gibi gözüküyor!

Rookie bu hafta takipçileri için gem çantasını da paylaştı:

Üstad Splinter

Üstad Splinter hafta boyunca piyasaya temkinli yaklaştı ve insanları açgözlü olmamaları konusunda uyarmaya devam etti:

Bunun dışında hafta boyunca takipçilerinin vizyon ve farkındalıklarını geliştirebilecekleri faydalı içerikler paylaşmaya da devam etti:

Üstad Splinter’ın gem çantası ise şu şekilde;

Estamina

Estamina yakın zamanda Coinlist üzerinden ön satışı yapılan ve gelecek vaad eden projelerden biri olan Biconomy $BICO hakkında detaylı bir flood paylaştı. Flood’u buradan okuyabilirsiniz:

Bir diğer dikkat çeken tweet’i ise emek harcamadan kolay yoldan para kazanmak isteyenlere oldu:

Kerem Muçe

Kerem Muçe de takipçileri için faydalı bir flood hazırladı. Geçtiğimiz hafta Polkadot’un duyurulan ve önümüzdeki ay başlayacak olan Polkadot Crowdloan’larına nasıl katılabileceğinizi anlatan bu bilgi dolu flood’u okumak için:

Benzer olarak paylaştığı bir diğer bilgi dolu flood ise Solana ekosisteminin en popüler launchpad’i olan Solanium ve IDO’larına nasıl katılım gösterileceği hakkında oldu:

Yeni Nesil Kripto Trader

Yeni Nesil Kripto Trader ise bu hafta boyunca farklı ekosistemler hakkında değerlendirmelerde bulundu. Solana hakkındaki yorumu şu şekilde oldu;

Near ekosistemi ile de yeni yeni tanıştığını belirtti ve şunları söyledi:

Yeni Nesil Kripto Trader’dan önümüzdeki haftalarda Near ekosistemi ile ilgili paylaşımları daha sık görebiliriz. Cardano hakkındaki değerlendirmesi ise şöyleydi;

Tobby Kitty

Tobby Kitty bu hafta yanlış bilindiğini düşündüğü bir kavram olan Scalability yani Ölçeklenebilirlik hakkında konuştu:

Bir diğer tweet’inde ise yine yanlış bilindiğini düşündüğü bazı konular hakkında açıklık getirdi:

Kriptoparalar ve blockchain hakkında; her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız. 

Casper Network, Ethereum

Önemli Web3 Projesi Casper Network $CSPR Nedir?

NFT

Animeler NFT Teknolojisine Nasıl Bir Dünya Fırsatı Sağlıyor?