in

Türk Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 23 Ocak 2022

Kripto

Kriptopara piyasasında genel olarak sancılı bir haftayı geride bıraktık. Her hafta olduğu gibi bu hafta da Türk kripto fenomenlerinin bir hafta boyunca neler konuştuğunu sizler için hazırladık. Sizin için seçtiğimiz 5 fenomen üzerinden bu haftaki gündemi gözden geçirdik.

Celil Öztürk

Celil Öztürk;’ün bu hafta gündeminde İspanya’nın kriptopara paylaşımları ile ilgili yayınladığı düzenleyici kuralları vardı. İspanya’nın bu düzenleyici kurallarının içerisinde 300.000 Euro’ya kadar cezadan bahsedildiğine dikkat çekti.

Hafta başlangıcında İspanya’dan gelen bu karar oldukça gündeme oturmuştu. Kriptoparalar ile alakalı düzenleyici kurallar, yalnızca influencer’ların değil kripto varlık hizmeti sağlayıcılarının da yaptığı marketing ve promosyon çalışmaları için de geçerli olduğunu belirtti.

Kerem Muçe

Kerem Muçe’nin bu hafta gündeminde, Rus Merkez Bankasının kriptoparalar için ponzi demesi ve vardı. “Rus Merkez Bankası kriptoparalar için ponzi demiş ve markete yeni girişler oldukça fiyat büyümesi yaşanıyor diye açıklama yapmış.” Bu açıklama için Muçe, herhangi bir finansal varlığa yeni talep gelmediği sürece fiyat büyümesi zaten yaşayamaz dedi.

Muçe, kripto, hisse yada bankacılık fark etmeksizin paraların çekilmesi doğal olarak çöküşü getirir diye ifade etti. İktisat bilimindeki temel kuralın, varlık fiyatları talep geldikçe artar olduğunu hatırlatarak vurgu yaptı.

KriptoFati

KriptoFati’nin bu haftaki gündeminde 9 Ocak’ta ki $BTC analizinin olduğu tweetini alıntılayarak, yeni Bitcoin grafiğini paylaştı. Ve Bitcoin’in Şubat’a kadar yıldırma politikasına devam edeceğini düşündüğünü belirtti.

Tobby Kitty

Tobby Kitty’nin bu haftaki gündeminde Bitcoin  madencilik zorluğu vardı. Bitcoin madencilik zorluğu %9.3 artarak yeni ATH’ını hafta içerisinde gerçekleştirdi. Bu olmadan önce Hash Rate’de artıyordu.

Tobby Kitty, bu verileri alıntılayarak Hash Rate artıyordu oysa ki dedi. Devamında Hash Rate’in artmasının her zaman iyi olduğunu, PoW’a katılım artarsa zincirde ReOrg atak yapmak daha da zorlaşacağını ama bunun fiyat ile alakası yok diyerek Hash Rate ile ilgili bilgi verdi.

Lupo.eth

Lupo.eth’in bu hafta gündeminde Bitcoin’in düşüşü vardı. Düşüş ile ilgili takipçilerine blockchain’in sadece kriptoparalardan oluşmadığını ve bu süreçte kendilerini geliştirmeye zaman ayırmaları gerektiğini söyledi.

Lupo.eth, kriptoparaların blockchain’in sadece bir parçası olduğunu ve bu alanda nasıl yer alınabileceğinin düşünülmesi gerektiğini vurguladı.

ErkanG

ErkanG2nin bu hafta gündeminde metaverse ve PlayToEarn vardı. Metaverse için, blockchain ile birlikte özel bir ekonomiye evrilmesinin onu cazip kıldığından bahsetti.

PlayToEarn içinse geçtiğimiz PlayToEarn dönemini test dönemi olarak görülmesi gerektiğini ve ilerleyen dönemlerde blockchain dünyası ile gaming dünyasının adaptasyonunu hızlandıracak yüksek kalitedeki oyunların ve gaming dünyasının temel isimlerinin bu alana giriş yapacağını ifade etti.

Rookie

Rookie, bu haftaki gündeminde daha önceden atmış olduğu (15 Aralık) tweet’ini alıntılayarak Bitcoin $BTC fiyatında ne yaşanacağını önceden söylediğini hatırlattı.

20 Ocak tarihinde paylaştığı $BTC grafiği tweetinde, 39.000 dolar destek seviyesinin görülebileceğini ifade etmişti.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

MES tarafından yazıldı.

Finansal Kurumlardaki Haftalık Gelişmeler | 23.01.2022

kriptopara

Vesting (Hakediş) Nedir?