in

Türk Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu 22 Ağustos 2021

Türk Kripto Fenomenleri

Kripto dünyası için bu hafta oldukça heyecanlı geçti. Solana ve Cardano’nun yeni ATH noktalarını belirlemesi bir yana, Bitcoin 45,000 USD’nin üzerinde seyrederken Ethereum da 3,200 USD’nin üzerinde işlem görüyor.

Peki “Piyasada bir alt boğa mı yaşanıyor ya da yaşanacak mı?” sorusu yatırımcıların kafasını kurcalarken Türk kripto fenomenleri neler konuşuyor? Bugün Türk kripto fenomenleri arasından seçtiğimiz altı fenomenin bu hafta attığı tweetler üzerinden gündemin nabzını tutmaya çalıştık. İşte Türk kripto fenomenlerinin gündemi!

Tobby Kitty

Tobby Kitty bilgilendirici tweet’lerine her hafta olduğu gibi bu hafta da devam etti. Vitalik Buterin’in DAO’lardaki yönetişim problemine dikkat çektiği makaleyi referans alarak daha önce kendisinin de “DAO’ların abartı olduğunu, coinler ile alınan karar mekanizmalarının şu haliyle boş olduğunu” söylediğini belirten bir tweet attı. Bunun dışında merkeziyetsiz borsalarda herkesin kullandığı “approve” komutu hakkında bir flood yayınladı. Takipçilerini bu konudaki bir dolandırıcılık türüne karşı uyardı.

Paradotor

Paradotor bu hafta, NWC fiyatı beklentisinin Ekim ortasına kadar 3.5 USD olduğunu söyledi. Ardından bu seneki TWT fiyatı beklentisinin ise 2.5-5 USD arasında olduğunu söyledi. Bunun dışında enteresan bir şekilde kendi tweetlerine bot bağlandığını fark etti. Hatta bir tweetinde “ $CELO aldım” yazarak botu test etti. Takipçilerinden de botun çalıştığına dair ekran görüntüleri olan mention’lar aldı.

StevedaBitcoin

StevedaBitcoin bugün takipçileriyle trade çantasını ve maliyetlerini paylaştı. Bununla beraber 17 Ağustos’taki bir tweetini RT yaparak ana trendin yukarı olduğunu tekrar belirtti. Onun dışında bu hafta $dot, $atom, $sun, $stmx ve $ata hakkında tweetler attı.

ErkanG

ErkanG bu hafta ERN ve EQX hakkında tweetler attı. ERN yatırımcılarının yavaştan gülümsemeye başladığını belirtti. EQX’in 2x yaptığını ancak bunun yetmediğini bir başka tweet’inde konu edindi. Bunun dışında BenQI projesinin toplam kilitlenen varlık miktarının yükseldiğini konu alan bir tweeti alıntılayarak ilginin yüksek olduğunu söyledi. Ardından $QI fiyat artışının bu ilginin sonucu olduğunu belirten bir tweet attı.

Kripto Messi

Kripto Messi Bitcoin’de 51K USD direnç kırılımının önemli olduğunu belirtti. Daha önce bahsettiği Epik Prime’ın Huobi Global’de listelenmesini konu alan bir tweet attı. Bunun dışında Arpa Coin satın aldığını, neden satın aldığına dair sebeplerle birlikte takipçilerine duyurdu. Öte yandan takipçilerini muhakkak uzun vade cüzdanları olması konusunda uyardı. Bu stratejiyi kurumsallara ve büyük balinalara karşı korunmak için yapmanın gerekli olduğunu belirtti.

Kerim Kalender

Kerim Kalender bu hafta kendi hedef kar oranı hakkında 3 tweetlik kısa bir flood attı. Bu floodda işlem başı ortalama kar oranının %15-25 arası olduğunu söyledi. İşlemlerinin sabır istediğini takipçilerine hatırlattı. Öte yandan takipçilerine Dual Network’ün ön satışına katılacağını duyurdu. Bunun dışında takipçileriyle sık sık güncel portföyünü paylaştı.

Kripto fenomenlerinin gündemini her hafta yazıya taşımaya devam edeceğiz. Haftaya bu yazıda hangi fenomenleri görmek istersiniz?

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Merkeziyetsiz Avalanche(AVAX) Uygulamalarına Genel Bakış

LOCGame

LOCG Topluluğu İçin Staking Rehberi