içinde

Türk Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 21 Kasım 2021

Kriptopara piyasasında bir haftayı daha geride bıraktık. Her hafta olduğu gibi bu hafta da Türk kripto fenomenlerinin gündemini sizler için derledik. Sizin için seçtiğimiz 6 fenomen üzerinden bu haftaki gündeme bir göz atalım:

Kerem Muçe

Bu hafta sık sık takipçilerine bilgilendirici ve BTC analizi içeren tweetler attı. “1 senedir portföy tutuyorum bu yüzden riskimi biraz azaltmak istedim” diyerek kriptopara portföyünü azalttığını söyledi. Kerem Muçe’nin bu haftaki gündemini, IDO’lar ve Launchpad’ler oluşturdu. BitDotCountry, Nuum, Ionx takibinde olduğunu belirtirken $LRC’yi takip etmeyi bıraktığını belirtti.

Consensys 3.2 milyar dolar değerleme ile 200 milyon dolar yatırım alırken, fon sağlayanlardan birinin de HSBC olduğunu takipçileriyle “Geleneksel yatırımcıların sayısı her geçen gün artıyor” diyerek paylaştı.

Üstad Splinter

Bu hafta da her hafta olduğu gibi takipçilerini, maliyetleri ve teknik analizler ile ilgili güncelledi. Üstad Splinter, gaming projelerinin blockchaine çok hızlı adapte olabildiğini yazdı. $XPR, $SWASH, $BAT, $TFI, $SDN, $REAL takibinde olan kripto paralardan bazılarıydı. Ayın önemli gelişmelerine dair notlar paylaştı.

Takipçilerini bilgilendirmeye devam eden Üstad Splinter, Web3 ve metaverse’in henüz emekleme aşamasında olduğunu düşünüyor. Piyasaya dair bir diğer öngörüsü ise artık mega boğa veya ayı yaşanmayacağı yönünde. Buna ek olarak ise trendi ve güncel gelişmeleri takip ettiğini belirtti.

Rookie

Rookie’nin bu haftaki gündeminde IDO, NFT ve yeni listelenmeler vardı. Bitcoin analizlerine devam etti. Boogey Birds NFT, Sol Chicks NFT, $GGG, $YTS, AppPlayPad paylaşımları arasındaydı. Avalanche ekosistemi görseli ve DAO görseli paylaşarak takipçilerine büyük resmi gösterdi. DeFi’nin ne olduğu ile ilgili YouTube videosu paylaşarak takipçilerini bilgilendirdi. $TFI ve $YTS Rookie’nin yakın kadrajına aldığı kriptopara birimleri oldu.

Tobby Kitty

Market düşüşte iken geleceğin kesinlikle zkSNARK teknolojisinde olduğuna inandığını, nedenleri ile birlikte paylaştı. İleride bütün borsalar L2’leri entegre edecekler, kısa zamanda olmasını diliyorum dedikten sonra diğer gün Binance’in Layer 2 (Katman 2) yatırımlarını açtığını paylaştığı tweeti retweetledi. 3-4 aydır Binance Arbitrum’a yüklü miktarda ETH çektiğini gözlemlediğini de belirtti.

Yeni Nesil Kripto Trader

Bu hafta radarında Launchpad’ler ve NFT’ler yer alıyordu. Dolar/ TL yükselişini sık sık üzüntü ile dile getirdi. MEXC Global’in IDO’larına hazırlandığını ve herkesin yerini alması gerektiğini belirtti.

Borsalar için haftaya Launchpadlere ağırlık vereceğini düşündüğünü söyledi. Borsa tokenlarını da takibine aldığı, yaptığı paylaşımlardan göze çarpıyor: $KCS, $MX, $GT.

$LPOOL, $BTTXT, $CDROP, $PYM, $MINA paylaşımlarındaki kripto paralardan bazıları. Avalanche ekosistemi ile ilgili takipçileriyle sohbet içerisindeydi.

Crypto Chef

Haftayı takip ettiği ön satışlar ile açtı: Playermon, ErthaGame, Muon Network, YINFinance, Kaira Network, Deip World. Kripto Chef’e göre 2022 yılı “Fan Tokenlerin” yılı olacak. $NUM, $CERE, $DIA,$ROSE bu hafta gündemindeki tokenlardan bazıları.

KuCoin’de sürekli gem araştırdığını belirterek hafta içinde takipçileri ile $VAI tokenını paylaştı. Piyasanın çok riskli olduğunu ve herkesin kendi araştırmasını yapması gerektiği konusunda takipçilerini uyardı. Crypto Chef: “Sepetinize mutlaka Metaverse projesi koyun Mutlaka!”

CryptObjektif

Web3 projesi $bPriva ile hafta açılışını yaptı. Yeni verdiği kriptopara, merkezi ve merkeziyetsiz finans sistemlerini birleştiren Roseon ile ilgili uzun bir flood ile takipçilerini coin hakkında bilgilendirdi. $CSPR tweetini 1 yıl sonunda alıntılayacağını belirtti.

SeedifyFund projesinin IGO’su ile ilgili önceki bilgi floodunu paylaşarak hatırlatma yaptı. Bizi paraya boğan $CEEK diyerek $OASIS ile anlaşmasını $CEEK duyurdu.

Kriptoparalar ve blockchain hakkında; her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız. 

MES tarafından yazıldı.

El Salvador, BTC Tahvilleriyle Desteklenen İlk ‘Bitcoin Şehrini’ İnşa Edecek

kriptopara Binance Coin

Chromia (CHR), MultiVAC (MTV), Swash (SWASH), Shiden Network (SDN) ve Harmony (ONE) Teknik Analizi | 21 Kasım 2021