in

Türk Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu

Kriptopara, Bitcoin

Bu hafta oldukça pozitif geçiyor. Geçtiğimiz haftanın sonlarındaki pozitif hava, bu hafta içerisinde hep devam etti. Bitcoin 42,000 USD sınırına kadar dayandı. Kriptoparalar haftayı kazançlarla kapatıyor. Peki bu hafta kripto fenomenleri neler konuştu? İşte Türk kripto fenomenlerinin bu haftaki gündemleri!

Crypto Kemal

Crypto Kemal ise attığı bir tweetinde altcoinlere karşı dikkatli olunması gerektiğini yazdı. Öte yandan dün attığı bir tweet’te Bitcoin için konuştu. 42,000 USD direncinin zorlu olduğunu 42,500 üzeri bir kapanış olmadığı takdirde düşüş ihtimalinin göz önünde bulundurulması gerektiğini hatırlattı.

Oğuzhan Berker Koçak

Oğuzhan Berker Koçak piyasada yaptığı teknik analizleriyle tanınan Türk fenomenlerinden birisi olarak biliniyor. Bitcoin ile ilgili yaptığı teknik analizde hedefinin 44,888 USD olduğunu söyledi. Öte yandan ise bugün $CRV, $BLZ, $SKL ile teknik analizlerini paylaştı.

Estamina

Estamina her hafta olduğu gibi bu hafta da takipçilerine kaliteli gördüğü projeleri tanıtmaya devam etti. Müzik ve NFT dünyasını birleştiren The HUSL ile ParaState projeleri bu hafta tanıttığı projelerden ikisi olarak göze çarptı. Öte yandan takipçilerine market cap incelemesi konusunda oldukça bilgilendirici bir flood yayınladı. Faydalı olacağını düşündüğümüz o flood’un linkini sizlerle paylaşıyoruz.

Erhan Ünal

Erhan Ünal bu hafta Bitcoin beklentisinin 45,000 – 48,000 USD bandında olduğunu söyledi. Öte yandan altlarda toparlanma beklediğini Bitcoin’in sert hareketleri bitince sıranın onlara geleceğini söyledi. Bununla stablecoinlerle ilgili, portföyde çeşitlendirme yapmak gerektiğini, kendisinin $USDT, $USDC, $BUSD şeklinde çeşitlendirdiğini yineledi.

Tobby Kitty

Tobby Kitty bu hafta da birçok teknik konuda takipçilerini bilgilendirmeye devam etti. NFT dolandırıcılığı hakkında, Ethereum EIP1559 güncellemesi hakkında ve stablecoinler hakkında tweetler atarak takipçilerini bilgilendirmeye çalıştı. Bununla beraber her zaman olduğu gibi merkeziyetsizliğin önemine çokça kez vurgu yaptı.

Erkan G

Erkan G bu haftanın başında NFT projeleri hakkında çokça tweet attı. Özellikle Splinterlands, Yield Guild ve Mist gündemindeki projeler olarak göze çarptı. DeFi alanında ise Lithium Finance projesi attığı tweetler arasında yer aldı.

Öte yandan maalesef ülkemizin çeşitli yerlerindeki çok sayıda yangın bizleri derinden üzdü. Doğadaki can kayıpları üzücü boyutlara ulaştı. Kimi fenomenler bu duruma sessiz kalamadı. Kripto piyasasını bir yandan takip ederken öte yandan yangınlar hakkında yardımlara koşan birçok Türk kripto fenomeni vardı. Her hafta Türk kripto fenomenlerinin gündemini sizlere taşımaya devam edeceğiz.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Ethereum

Ethereum Balinalarından Dikkat Çeken Hareketler: Piyasa Nasıl Etkilenir?

Eqifi

BSCPAD Üzerinden EQIFI (EQX) IDO-Beyaz Liste Başvurusu