in

Türk Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 2 Ocak 2022

Kriptopara piyasasında bir haftayı daha geride bıraktık. Her hafta olduğu gibi bu hafta da Türk Kripto fenomenlerinin bir hafta boyunca neler konuştuğunu sizler için hazırladık. Sizin için seçtiğimiz 7 fenomen üzerinden bu haftaki gündemi inceledik.

Orientus Prime

Orientus’un bu haftaki gündeminde son günlerin popüler konusu kripto yasası yer aldı. Kripto yasası ile ilgili fikirlerini dile getiren Orientus, konuyla ilgili detaylı yorumlarını içeren bir tweet dizisi paylaştı. Haftanın devamında Bitcoin’in doğuşundan başlayarak Celestia projesini incelediği bir yazı paylaştı.

Lightning Network, Atomic Swaps, Zaman, Görelilik ve Bitcoin, Taproot, Avalanche, DeFi, Justin Sun, Flow, Ethereum Rollup’ları, Tesla, Bitcoin ve Kripto Market, Cowswap, Metamask, FTX ve Bitcoin UTXO yapısı başlıklarını kullanarak bu konularla ilgili yazılarını içeren bir flood paylaştı. Polkadot ve Ekosistemi, Cardano, NFT, Illuvium – Axie çatışması, Synapse, Acala Crowdloan Rehberi, Meme tokenler, NFT ve Mental Poker, Zcash ve Halo güncellemesi, Web3 gibi başlıklarla flood’unu devam ettiren Orientus, yeni yıl için iyi dileklerde bulundu.

Rookie

Rookie, bu hafta aralıklarla Bitcoin grafikleri paylaştı. Decimated projesinin detaylı incelemesini içeren bir YouTube videosu paylaştı. Haftanın devamında CyberTrade projesinin detaylı incelemesini içeren bir yazı paylaşan Rookie, The Parallel projesinden de bahsetti. MEXC Global’de listelenmeye başlayan YetiSwap projesinin Kickstarter etkinliği ve League Of Ancients Official ($LOA) projesinden de bahseden Rookie, Bloktopia ($BLOK) NFT Portal’a da değindi.

Nafter ve TCG World ortaklığının NFT dünyası için yeni bir gelişme olduğunu belirten Rookie, Seedify Fund üzerinde IGO’su olan World of Defish projesinden de bahsetti. Delta.Theta, MetaLaunch, MRHB DeFi, $SIDUS, $EQX gibi projelerden de bahsetti. MetaMask kullanımını anlatan bir YouTube videosu da paylaşan Rookie, yeni yıl için iyi dileklerini iletti.

Üstad Splinter

Üstad Splinter, haftanın açılışını $BTC, $CERE, $SWASH, $EQX, $CDz, $MELD, $MTV, $BOSON, $PLE, $TFI, $CSPR, $NEAR, $FTM projelerinden bahsederek yaptı. Vesting’in önemini belirterek Vesting ile ilgili bir yazı paylaştı. CertiK Audit’ten bahsederek CertiK Audit’le ilgili bir yazı paylaştı. The Unfettered projesinden bahsederek piyasaların durumuyla ilgili uyarılarda bulundu. CEEK VR ile ilgili bir YouTube videosu paylaştı. Bir play-to-earn projesi olan $BOT tokenden bahsetti. Son günlerin popüler konusu kripto yasası ile ilgili yorumlarını belirtti. 

Fan tokenlerle ilgili düşüncelerini belirten Üstad Splinter, mevcut piyasa durumunu ve borsaların listeleme haberlerini değerlendirdi.  Bu haftanın IDO’larını içeren bir görsel paylaştı. $CHMB, $HTR, $POLC, $TREEB, $RACA projelerinden bahsetti ve Decimated projesinin Huobi’deki listeleme haberine değindi. Akıllı sözleşme desteği sunan zincirlerdeki cüzdan sayılarını gösteren bir görsel paylaştı. 

Lupo.eth

Lupo, bu haftanın açılışını $CDZ projesinden bahsederek yaptı. StarSharks projesinin yeni oyunu Warriors’tan bahseden Lupo, gündem konusu olan kripto yasasıyla ilgili düşüncelerini belirtti. The Unfettered projesine, Ethereum’a ve Bitcoin’e değindi. Lupo, $EQX, LightYear.Game, Galaxy War, $AOG, $DIO projelerinden de bahsederek blockchain regülasyonuyla ilgili düşüncelerini paylaştı. 

Smart Contract

Smart Contract, haftanın açılışını OpenSea’dan bahseden bir tweet dizisi paylaşarak yaptı. NFT projelerinden bahseden ve kripto yasası ile ilgili düşüncelerini paylaşan Smart Contract, Telegram’daki kripto kanallarındaki yeni bir tür saldırıya karşı uyarılarda bulunduğu bir tweet dizisi paylaştı. ERC20 Token projelerinin kodlarında yapılan dolandırıcılık çeşitlerini anlattığı bir tweet dizisi paylaştı. Smart Contract, başka bir tweet dizisi aracılığıyla da tipeth.xyz arayüzünü tanıttı. AirDrop’lardan bahsetti ve $SOS tokeniyle ilgili bir flood paylaştı.

Kerem Muçe

Haftanın açılışını kripto yasasıyla yapan Kerem Muçe, devamında The Unfettered projesinden bahsetti. MetaMask’taki son gelişmelere değindi ve BitCountry Metaverse dünyasındaki MetaDojo projesinden bahsetti.

Estamina

Estamina’nin bu haftaki gündeminde kripto yasası ve DROPP projesi yer aldı. Hafta boyunca kripto yasasıyla ilgili düşüncelerini belirten Estamina, haftanın kapanışını yeni yıl için iyi dileklerde bulunarak yaptı.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız. 

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Finansal Kurumlardaki Haftalık Gelişmeler | 02.01.2022

TrustFi

TrustFi Network 2021 Faaliyet Raporu