in

Türk Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 19 Aralık 2021

Kriptopara piyasasında bir haftayı daha geride bıraktık. Her hafta olduğu gibi bu hafta da Türk Kripto fenomenlerinin bir hafta boyunca neler konuştuğunu sizler için hazırladık. Sizin için seçtiğimiz 7 fenomen üzerinden bu haftaki gündemi inceledik.

Orientus Prime

Bu hafta; Orientus’un gündeminde blockchain ve akıllı sözleşme geliştiriciliği üzerine kurulmuş SC Devs topluluğu ve güncellemesi Nisan 2022’ye ertelenen Zcash Halo yer aldı.

Rookie

Rookie, bu haftanın açılışını $LOA ile yaptı. Haftanın devamında TrustFi ile bir metaverse launchpad’i olan PlayPad’in yeni duyurdukları ortaklıklarından bahsetti. GameFi’nin yaklaşan IDO’larından bahseden ve Bitcoin $BTC grafiği paylaşan Rookie, ABD Merkez Bankası’nın faizleri sabit tutmasına da değindi. $EQX’e de değinen ve Marhaba DeFi’nin IDO şartlarından bahseden Rookie, volatilite kavramı üzerinde durdu. Eqifi Finance’nin PolkaCity, Netvrk ve HUMAN Protocol ile olan partnerliklerinden de bahsetti.

Haftanın kapanışını ise MetaLaunch ve IOTEXPad’in yeni partnerliklerinden bahsederek yaptı.

Lupo.eth

Lupo, haftanın açılışını TrustFi’de Flash IDO yapan Meland.ai projesinin mainnet lansmanını açıklamasına değinerek yaptı. Haftanın devamında bir Play-to-Earn (P2E) oyunu olan Roboots’u inceleyen Lupo, The Moon Monsters, AAG Ventures, Angels Creed gibi projelerden de bahsetti. $EQX’i de gündemine dahil ederek bununla ilgili bir grafik paylaştı. Eqifi Finance’in yeni partnerliklerinden bahseden Lupo, $WALLET ve $EXIP airdrop’larına da değindi. Gündeminde Adidas’ın geçtiğimiz günlerde çıkardığı NFT’ler de yer aldı.

Smart Contract

Smart Contract, haftanın açılışını blockchain programlama dillerinden biri olan Web Assembly ile ilgili bir tweet dizisini başlatarak yaptı. Hafta içinde Ethereum’daki ilk NFT olan Terra Nullius’tan bahseden Smart Contract, DAO’lara ve Bitcoin’e de $BTC değindi. Ayrıca; Solidity programlama dilini öğrenmenin öneminden bahsetti. NFT projeleri tasarlayan ekiplere önerilerde bulunarak bu projelerde tasarımın uzmanlık gerektirdiğine dikkat çekti. Dünyaca ünlü spor giyim markası Adidas’ın ilk NFT’sini inceleyen bir flood paylaşarak bu tweet dizisinde, gelen bazı sorulara cevap verdi. 

“V”.eth

Bu haftaki gündeminde bir Play-to-Earn (P2E) projesi olan Holoride’ın token’i $RIDE’ın $EGLD ağında listelenmesi yer aldı. 

Üstad Splinter

Üstad Splinter, bu hafta Polygon ekosistemindeki oyna-kazan gaming’lerini içeren bir görsel paylaştı. ABD Merkez Bankası’nın aldığı faiz kararından bahsederek yakın zamanda bazı projelerin yaptığı ATH’lere değindi. $CEEK, $RACA, $MTV, $SWASH, $CERE, $PLE, $FLUX, $CSPR, $SOL, $AVAX, $FTM, $ONE, $NEAR, $DOT, $BTC, $CELR gibi projelerden bahsetti. Coin düşüşleriyle ilgili görüşlerini paylaştı. Likidite, volatilite, farming, vesting, tokenomi, merkeziyetsizlik kavramlarından bahsetti.

Kasım ayında en çok kazandıran projelere değindi. Piyasa durumuyla ilgili yorumlarda bulundu. $EQX üzerinde duran Üstad Splinter, tokenlerdeki balina hareketlerinin öneminin altını çizdi. Ayrıca; kriptopara dünyasının manipülasyona açık olduğuna dikkat çekti. Launchpad dünyasındaki gaming projelerine değindi. En popüler 30 metaverse projesini içeren bir görsel paylaştı. TrustFi ikinci IDO’su Battle Saga’ya da değindi. Web3 ekosistemine de yer vererek piyasalarda stop-loss kullanmanın önemini belirtti. 

Estamina

Estamina, bu haftaki gündeminde piyasadaki hype ortamından bahsetti. Bu haftaki FED kararlarına değindi ve ayı piyasası ile ilgili yorumlarda bulundu. 

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız. 

Bitcoin (BTC)

Bitcoin (BTC) İçin Önümüzdeki Hafta Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler | BTC Teknik Analizi

huobi

Huobi Ventures Nedir?