in

Türk Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 14 Kasım 2021

Bu hafta kripto piyasası yine yükselişlerin hakim olduğu bir piyasa oldu. Hafta içerisinde Evergrande’nin iflas ettiğine dair söylentiler piyasada hafif bir etki bıraktı. Ertesi gün kaldığı yerden devam eden piyasa, pozitif görünümüne devam etti. Peki, piyasada bu seyir devam ederken Türk kripto fenomenleri neler konuştu?

Üstad Splinter

Gem ve temel analiz bilgi paylaşımları ile bilinen Üstad Splinter, her hafta olduğu gibi bu hafta da temel analiz alanında birçok bilgi paylaştı. Bunun yanı sıra yine gündeminde birçok gem proje vardı. $MTV, $BOSON, $HYVE, $REVV ve $SWASH bu hafta gündemine aldığı gem projelerden sadece birkaçıydı.

Bunun yanı sıra bu hafta sık sık stop-loss hakkında tweet attı ve takipçilerini stop-loss kullanımı hakkında bilgilendirdi. Öte yandan $LOCG ve $LITH ise haftanın son günlerine doğru sık sık merceğine aldığı projeler arasındaydı.

Rookie

Altcoin Rookie, bu haftanın başlarında paylaştığı BTC teknik analizine “sağlam dirençler uzun mumla kırılır” yazdı. Bunun yanı sıra $PWAR, $SIN, $FIS, $EQX ve $YTS gündemine aldığı altcoinler arasındaydı. Öte yandan DeFi projelerinden Vaiot’u da gündemine alan Rookie, “Vaiot 2.0, DeFi’ın Geleceği” başlığıyla atılan tweeti alıntılayarak Vaiot 2.0 özelliklerini sıraladı.

Lupo.ETH

Lupo, bu hafta başında $ENS airdrobunu yüksek feelerden dolayı claim etmeye değmemesinden yakındı. Bunun yanı sıra $TFI gündemindeki altcoinlerden birisi olarak öne çıktı. Öte yandan bir metaverse-reel dünya köprüsü kuran Boson Protocol de gündeminde yer alırken, son olarak bir web 3.0 projesi olan ve gem olarak nitelenen $SWASH altcoininden bahsetti.

Estamina

Estamina geçtiğimiz haftanın başında, Polkadot üzerinde gerçekleşen crowdloanlardan, Acala Network, Moonbeam Network ve AstarNetwork’ü gündemine aldı. Bu crowdloanlara katılırken önceliğinin “kilitlenen fonların launch aşamasında geri verilme potansiyeli” olduğunu söyledi. Bunun yanı sıra dağıtılan $ENS airdropları da gündemindeki bir diğer konuydu.

Yeni Nesil Kripto Trader

Bu hafta Yeni Nesil Kripto Trader, Ethereum hakkında “hak ettiği yere doğru yola çıkmış görünüyor” dedi. Öte yandan ATH seviyesinde olan majörleri ve proje kategorilerini yazarak boğa piyasasında olduğumuzu söyledi. Bunun yanı sıra takipçilerini DEX cüzdanlarına gönderilebilecek dolandırıcı projelere karşı uyardı ve dikkatli olmalarını söyledi. Evergrande krizi sonrası sağlam duran Solana’yı gündemine alan Yeni Nesil Kripto Trader, “böyle güçlü ekosistemlerin sayısı arttıkça piyasamız daha da istikrarlı hale gelecek” yazdı.

Kriptoparalar ve blockchain hakkında; her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız. 

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Solana

Solana Labs Kurucu Ortağı: Ethereum’u Öldürmek İstemiyoruz

Web3 3. Çeyrek Raporu