in

Türk Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 12 Aralık 2021

Kriptopara piyasasında bir haftayı daha geride bıraktık. Her hafta olduğu gibi bu hafta da Türk Kripto fenomenlerinin bir hafta boyunca neler konuştuğunu sizler için hazırladık. Sizin için seçtiğimiz 6 fenomen üzerinden bu haftaki gündemi değerlendirdik.

Orientus Prime

Orientus, haftanın açılışını Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin tarafından yazılan ve yeni yayınlanan End Game yazısıyla ilgili detaylı flood açıklaması yaparak yaptı. Bu tweet dizisinde; End Game yazıda değinilen noktalar detaylı bir şekilde inceleyen Orientus, Mayıs 2021’de Vitalik Buterin tarafından yazılan başka bir yazıya o dönemde yaptığı incelemelerden de bahsetti. Haftanın kalanında ise Orientus’un gündemi, $SYS ve $MATIC üzerineydi.

Rookie

Rookie, haftanın genelinde FTX’in Türkiye’ye gelişi, $TFI, YetiSwap NFT Taking platformu, $EQX, Bitcoin ve 11 Minutes NFT projesinden bahsetti. Rookie, bu hafta ağırlıklı olarak Bitcoin analizlerine yer verdi ve Bitcoin grafikleri paylaşarak piyasadaki durumu değerlendirdi.

lupo.eth

Lupo, bu hafta; $MONI, $MOON, $FTM, $STRM, $HEART gibi projelerden bahsetti. Ayrıca; Lupo, gündeminde blockhain oyunu MOBA’ya da yer verdi. GAMI World’ün ilk IDO’su olan Roboots’u da detaylı bir şekilde inceleyen ve projenin temel analizini içeren bir tweet dizisi paylaştı.

Smart Contract

Haftanın açılışını, NFT’lerle ilgili detaylı bilgi verdiği bir tweet dizisi paylaşarak yaptı. Gündeminde, $AVAX’a da yer verdi. Ayrıca; ülkedeki blockchain yazılımcı sayısının azlığına da dikkat çekti. Haftanın geri kalanında ise Libor oranı, blockchain’ler arası arbitraj, asenkron çalışma, Ethereum ağındaki işlemleri bloklara yazma yolları, AMM, BSC ağına yeni gelen MEV gibi konular üzerinde durdu.

Üstad Splinter

Üstad Splinter, haftanın açılışını $LUNA’nın yükselişine değinerek yaptı. TrustFi’de IDO yapacak olan Meland projesine de değinirken; bu ayın öne çıkan IDO’larını içeren bir görsel paylaştı. Web3’te öne çıkan projelerden biri olan $CSPR’den de bahsetti. Piyasadaki altcoin fazlalığının yol açabileceği sorunlar hakkında sıklıkla uyarılarda bulunan Üstad Splinter, stop-loss kullanımının da altını çizdi.

Piyasadaki riskli süreç hakkında uyarılarda bulunurken; göstergelerin Bitcoin için bu ayın zor bir ay olduğunu gösterdiğini belirtti. Web3 dünyasıyla ilgili bir görsel paylaşımı yaptı. $TFI’nin yakında gelecek olan ikinci IDO’sundan bahsetti. BSC ağında işlem gören top 10 oyun projesini içeren bir görsel paylaştı. Uzun vadeli yatırımlar, projelerin başarısız olma sebepleri gibi bilgilere de yer verdi.

Erkan G

Bu haftanın açılışını, yeni $LOCG Genesis Edition NFT kartlarından bahsederek yaptı. Ubisoft, Whatsapp ve Mastercard gibi devlerin kripto dünyasıyla giderek daha ilgili hale gelmesiyle alakalı da paylaşımlar yaptı. Giderek daha popüler hale gelen play-to-earn sisteminden de bahsetti. Bu konuyla ilgili Blockchain Space’in projesini detayları inceleyerek anlatan bir flood paylaştı.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız. 

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Binance Labs

Binance Labs Nedir?

Finansal Kurumlardaki Haftalık Gelişmeler | 12.12.2021