in ,

Türk Fenomenleri Solana Hakkında Ne Konuştu?

Kripto para piyasasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ederken Türk kripto fenomenlerinin gündemi de bu gelişmelerden etkileniyor. Bu yazımızda, kripto fenomenlerinin Solana hakkında neler konuştuğunu derledik.

Üstad Splinter

Yaşanan FTX çöküşünün en çok etkilediği coin’lerden biri olan Solana kripto fenomenleri için gündem konusuydu. Alameda’nın Solana için dolaşımdaki coin’lerin %13’üne sahip olduğunu hatırlatan Üstad Splinter, yatırımcıları $SOL konusunda uyardı. Üstad Splinter, 2014-2022 arası kriptoda 60 milyar dolarlık fonlamanın 5 milyar dolarını FTX ve Alameda tarafından gerçekleştirdiğini söyleyerek Solana için toparlanmanın kısa vadede zor olduğunu aktardı.

Ori

Ori, FTX’in çöküşünden sonra kripto ekosisteminin gidişatına olumsuz bakanları Binance’in aynı durumu yaşama ihtimalini gündeme getirdikleri için eleştirdi. “Hiçbir şey olmaz kriptoya” diyen fenomen Solana hakkında düşüncelerini dile getirdi.

KriptoFati

FTX çöküşünün ve ardından yaşanılan gelişmelerin sıkı takipçisi olan KriptoFati, LUNA konusunda yanıldıklarını hatırlattı. Aynı yanılgıyı FTX konusunda da yaşayan fenomen, kripto ekosistemindeki varlıklar için kesin yargılarda bulunmaktan çekindi. Solana konusunda düşüncelerini dile getiren KriptoFati, ekosistemin Solana’nın piyasadan silinmesine izin vermeyeceğini belirtti. 

Heathley

NFT konusunda oldukça ilgili ve bilgili olan Heathley, ekosistemde yaşanan gelişmeleri de yakından takip ediyor. Polemikten oldukça uzak kaldığını ifade eden fenomen, takipçilerin Solana konusunda yönelttiği soruları cevapladı. Solana’da gidişatın cidden kötü olduğunu dile getiren Heathley, Solana’nın tekrar eski günlerine dönebileceği konusunda kesin konuşmadı.

lupo

FTX’in çöküşü ve FTX’in yatırım yaptığı projelerin geleceği kripto ekosisteminin gündemini uzun zamandır meşgul ediyordu. Lupo, konu hakkında düşüncelerini çeşitli hesapların paylaşımlarını alıntılayarak dile getirdi.

Smart Contract

Kripto dünyası hakkında düşüncelerini paylaşan Smart Contract, FTX’in çöküşü hakkında da düşüncelerini dile getirdi. Kripto piyasasının tehlikeli bir yer olduğunu belirten fenomen, ekosistemde yer alırken dikkat edilmesi gereken noktaların yer aldığı bir flood paylaştı. Solana konusu hakkında ise yatırımcıların söylemlerini eleştirdi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

pancakeswap

PancakeSwap’ta Initial Farm Offering’e (IFO) Nasıl Katılınır?

trust wallet

Trust Wallet 12 Kelime veya Kurtarma İfadesi