in

Trust Wallet’te BEP20 Adresi Nasıl Alınır?

Trust

Trust Wallet, BEP20 tokenlerini destekler. Bu yazımızda Trust Wallet üzerinde BEP20 tokenlerini nasıl alacağınızı anlatacağız. 

BEP20 Tokeni Nedir?

BEP20, Binance Smart Chain üzerinde bulunan bir token standardını belirtir. BEP20, Ethereum blockchain’i üzerindeki ERC20 standartındaki tokenlere benzer.

Trust Wallet geliştiricileri, Trust Wallet’e Binance Smart Chain desteği ekledikten sonra BEP20 tokenlerini desteklemek için de çalışmalar yaptı. Bunun sonucunda Trust Wallet’e BEP20 desteği geldi.

BEP20 tokenlerini cüzdanınıza almaya başlamak için öncelikle uygulamanın en güncel sürümüne sahip olmalısınız.

BEP20 Adresi Nasıl Alınır?

”Create a new Wallet”e tıkladığınızda yani yeni bir cüzdan oluşturduğunuzda Smart Chain cüzdanı varsayılan olarak etkinleştirilecektir. Bu ifadeyi henüz göremiyorsanız, arama çubuğuna giderek “Smart Chain”i arayın.

Smart Chain cüzdanınızı açın, BEP20 adresinizi almak için ”Receive”e (Al) dokunun. Ekran görüntüsünde BNB’nin gösterilme sebebi, BNB’nin (Binance Coin) aynı zamanda Binance Smart Chain’de kullanılan ana token olmasıdır. Smart Chain adresi için QR kodunuzu ”Copy”e (Kopyala) veya ”Share”ye (Paylaş) dokunun.

BEP20 Tokenleri Trust Wallet’a Nasıl Çekilir?

Bu örnek için, bazı DAI’leri BEP20 tokeni olarak çekeceğiz. Binance hesap cüzdanınıza gidin, DAI’ye ve ardından ”Withdrawal”a (Para Çekme) dokunun. Binance’in birkaç seçeneği olduğunu fark edeceksiniz. BEP20 Network’ü seçin.

Not: ERC20, Ethereum ağında; BEP20 ise Binance Smart Chain ağında kullanılan token standardını belirtir. Yanlış bir ağa para göndermek para kaybına neden olabilir.

Smart Chain adresinizi Trust Wallet’tan alarak Binance’deki ”Withdrawal” (Para Çekme) adresine yapıştırın.

Para çekme işlemini tamamlayın ve tokenlerin cüzdanınıza gönderilmesini bekleyin. İşlem tamamlandı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz

Celsius, Yeniden Yapılandırma Sürecinde!

Layer 1 vs Layer 2 Ağları Arası Farklar Nelerdir?