in ,

Trust Wallet’ta Cüzdan Adresinizi Nasıl Bulabilirsiniz?

Trust Wallet’ta cüzdan adresinizi nasıl bulacağınıza dair kafa karışıklığı yaşıyorsanız aşağıdaki adımları takip etmek işinizi kolaylaştıracaktır. Aşağıda alıcı adresinin nasıl bulunacağına dair bir kaç örnek anlatılmıştır. Bu adımlar, Trust Wallet uygulamanızdaki tüm varlıklar için aynıdır.
İlk olarak Trust Wallet’ı açın ve cüzdanınıza gidin. Cüzdanınızda, aralarından seçim yapabileceğiniz kripto para birimlerinin bir listesini göreceksiniz. Buna “Bitcoin”, “Ethereum”, “BNB” ve “Smart Chain” dahildir.
Trust Wallet’ta cüzdan adresinizi bulmak için uygulamada almak istediğiniz kripto para birimini seçmeniz gerekir. Seçtiğiniz kripto para biriminden sonra “Al (Receive)” seçeneğine dokunmanız yeterlidir. “Al”a dokunduktan sonra kripto paranın cüzdan adresini kopyalamak için “Kopyala (Copy)”e dokunun!

Örneğin, Bitcoin cüzdan adresinizi öğrenmek istiyorsanız “Bitcoin”i seçmeniz gerekir. Bitcoin cüzdanınızda “Gönder”, “Al” ve “Kopyala” olmak üzere üç simge göreceksiniz. Bitcoin cüzdanınıza girdikten sonra “Al” seçeneğine tıklayın. “Al” seçeneğine tıkladıktan sonra “BTC Al” sayfası açılacak. Sayfanın altında kripto paranın adresini QR koduyla birlikte Trust Wallet’ta göreceksiniz. Ardından “Kopyala” seçeneğine dokunarak Bitcoin cüzdan adresinizi kopyalayabilirsiniz. Bu işlemler sonrası bu cüzdan adresine sorunsuz bir şekilde Bitcoin gönderebilirsiniz.

Uyarı:  Trust Wallet’a kripto para göndermeden önce uygun adresi ve ağı kullandığınızdan emin olun. Aksi takdirde, paranızı kalıcı olarak kaybettiğiniz sonuçlar ortaya çıkacaktır.
Bu noktada belirtmekte fayda var eğer almak istediğiniz kripto para birimini listenizde bulamıyorsanız cüzdanınıza manuel olarak eklemeniz gerekir. Bunu da cüzdanınızın üst gezinme çubuğundaki Ayarlar simgesine dokunarak yapabilirsiniz. Ayarlar simgesine dokunduktan sonra “Yönet (Manage)” sayfası açılacaktır. “Yönet” sayfasında karşınıza cüzdanınıza ekleyebileceğiniz kripto para birimlerinin bir listesi çıkacak. Alternatif olarak kripto para biriminin adresini arama çubuğuna yapıştırabilir ve o şekilde de etkinleştirebilirsiniz.
Böylelikle, Trust Wallet’ta cüzdan adresinizi nasıl bulacağınızı adım adım anlatmış olduk. Tüm adımları eksiksiz bir şekilde tamamlarsanız cüzdan adresinize ulaşmış olacaksınız.
Kaynak: Trust Wallet
Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

nft

Kasım Ayının En Değerli NFT’leri

kripto

Axelar Network Nedir?