içinde , , ,

Trust Wallet’a Token Nasıl Eklenir?

Trust Wallet, şu anda en çok kullanılan dijital kripto para cüzdanı olma özelliğine sahip, gün geçtikçe de kullanıcı sayısı artan bir platform. Birden fazla blockchain altyapısını destekleyen bu dijital cüzdanın, Binance Dex ve Uniswap, Pancakeswap gibi merkeziyetsiz borsalara bağlanma özelliği mevcut. Bu özelliği ile kullanıcı dostu bir platform olma özelliği gösteriyor.

Trust Wallet ana ekranı, sahip olduğunuz tokenleri sayı ve fiyat bilgisi olarak göstermekte, sayı bilgisi tamamen doğru olsa da; fiyat bilgisi çok sık güncellenmediği için; kullanıcıları şaşırtacak veriler gözlemleniyor. Belli sayıda holder’ı (tokene sahip kişiler) olmayan tokenlerde, Trust Wallet genelde fiyat gösterimi yapmıyor. Hatta güncel ekranınıza da kendiniz ayarlardan kaydetmelisiniz böyle tokenleri. Bu az hacimli, veya çok yeni çıkmış projelerde sıkça rastlanılan bir durum.

Eğer merkeziyetsiz borsalardan aldığınız (Uniswap, Pancakeswap vs gibi) token, ekranınızda gözükmüyorsa şu adımları eklemelisiniz. Önce Trust Wallet’ınız ana ekran sağ üst köşedeki butona tıklayın. Token ara bölümüne girin, tokenin kısaltma adını yazın, eğer ekranda belirmişse onu aktif edin; belirmemişse altta çıkan “Özel token ekle” bölümüne tıklayın.

Yukarı üst köşede size ağı soracak, ağı Ethereum veya hangi ağ ise seçin. Tokenin adını, sembolünü, ondalık sayılarını (Mesela bu Ethereum projelerinde 18 vs gibi bir değerdir) girdikten sonra tamam tuşuna basın. Tokeniniz bir süre sonra Trust Wallet ana ekranınızda belirecektir. Fiyat bilgisi gözükmeyebilir, zira Trust Wallet her tokende fiyat bilgisi desteklememekte.

 

Tokeninizin contract adresini Coingecko veya Etherscan’dan aratıp bulabilirsiniz, tokenin holder’ı iseniz zaten Etherscan’dan kendi cüzdan bilginizi girin. Oradan tokene dair bilgilere erişebilirsiniz. Token ile ilgili anlık fiyatları da Coinmarketcap, Coinstats, Coingecko’dan takip edebilirsiniz.

 

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Caner Ok tarafından yazıldı.

Kocaeli Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu olduktan sonra uzun süre turizm alanında yöneticilik ve danışmanlık hizmetleri yürüttü. Sosyal medya ve dijital yayıncılık deneyiminin ardından blockchain teknolojisi alanına yöneldi. Son dört yıldır blockchain alanında editörlük, komunite yöneticiliği, sosyal medya yönetimi, marketing ve inovatif gelişimler alanlarında çalıştı. Koinsaati'nde Co-Founder ve CEO görevlerini sürdürüyor.

Bitcoin, Ethereum

Ethereum (ETH) Fiyatındaki Hareketlilik Ne Yönde Olacak?

Warren Buffett: Altın Emtiası Bitcoin’den Daha İyi Bir Yatırım Seçeneği