in , ,

Trust Wallet (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?

trust wallet

Trust Wallet, kullanıcılara kripto paralardan NFT’lere kadar birçok dijital varlıkları üzerinde tam kontrol sunan, gözetimsiz bir cüzdandır. Binance’in resmi kripto cüzdanı olan Trust Wallet, şu anda Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) gibi onlarca blok zincirin yanı sıra 4,5 milyondan fazla kripto varlığı destekler.

Trust Wallet’ın Avantajları ve Dezavantajları

Kullanıcıların çoğu tarafından kullanıcı dostu olarak nitelendirilen Trust Wallet, açık kaynaklı ve tamamen şeffaf bir deneyim sunmaktadır. Kullanımı oldukça kolaydır ve işlem hızlarını belirli aralıklarla artırmaktadır. Geniş yelpazesi sayesinde kullanıcılarına çok fazla seçenek sunar. Trust Wallet sayesinde swap (takas), alım satım, stake, depolama ve NFT saklama işlemlerinizi tek elden gerçekleştirebilirsiniz.

Trust Wallet uygulamasının masaüstü erişilebilirliğinin oldukça geç sağlanması ise cüzdanın olumsuz bir özelliğidir. Ayrıca bazı kullanıcılar TRX işlemlerinde sıkıntı yaşadıklarını bildirmişlerdir. Banka kartıyla kripto para satın alımlarında tahsis edilen yüksek ücretlendirmeler de kullanıcıların şikayetleri arasında yer almaktadır.

Yol Haritası

Mobil cüzdan, 2017 Eylül ayında piyasaya sunulmuştur. 2018 Temmuz’dan bu yana Binance’in himayesi altında geliştirilmeye devam eden Trust Wallet, 2020 Ekim ayında Binance Smart Chain entegrasyonunu duyurmuştur. 2020 Temmuz ayında 5 milyon kullanıcıya ulaşmış, 2021 Ocak ayında ise cüzdana ait token olan TWT, Binance’te listelenmeye başlamıştır.

Trust Wallet Ekibi ve Yatırımcıları

California kuruluşlu şirket, toplamda 35 çalışan bulundurmaktadır. Trust Wallet’ın kurucusu Viktor Radchenko, 2022 Mart ayında CEO’luk görevinden ayrılmıştır. Radchenko’nun yerini ise Binance’in pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı Eowyn Chen almıştır. Bu gelişmeler yaşandığı dönemde ise Trust Wallet’ın en büyük destekçisi Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, kurucu hakkında şunları söylemiştir:

Viktor ilk günden itibaren topluluğun güvenli bir şekilde ilerlemesi adına merkeziyetsizliği ve şeffaflığı benimsedi. Kendisi kripto alanında gerçek bir öncüdür. Topluluk adına çabaları için minnettarız.

Tokenomi ve TWT Satın Alımı

Tokenomi, bir tokenin kullanımını ve değerini etkileyen faktörleri tanımlamaktadır. Bunlara tokenin oluşturulması ve dağıtımı, arz ve talep, maksimum arzı olup olmaması, kullanım alanları, teşvik mekanizmaları ve token yakım programları gibi birçok etmen dahildir.

Trust Wallet Token (TWT) ilk olarak ERC-20 akıllı sözleşmesi ile piyasaya sürülmüştür ancak 2020 Ekim’de BEP-20 sözleşmesine uygun şekilde yeniden başlatılmıştır. Proof-of-Stake konsensüs mekanizmasıyla çalışan TWT bir yönetişim token’idir. TWT’ler, BEP-20 akıllı sözleşmesini kullanan herhangi bir BSC cüzdanına aktarılabilirler.

TWT sahipleri, uygulama içi satın alımlarda indirimler ve DEX hizmetleri gibi çeşitli avantajlardan yararlanma hakkına sahiptirler. Yönetişim token’leri oldukları için sahiplerine blok zinciri ve uygulamalarla alakalı kararlarda söz hakkı da tanırlar.

Şu anda bu yazı yazılırken %1’lik düşüş ile $2.32 değer gören TWT’nin son 24 saatteki işlem hacmi 48,081,594 dolardır. Token’in piyasa değeri 969,253,295 dolardır. Dolaşımdaki arzı 416,649,900 ve toplam arzı 1,000,000,000 adettir.

TWT; Binance, KuCoin ve Phemex gibi popüler ve işlem hacmi oldukça geniş borsalarda yer almaktadır. Satın alım ve trade işlemlerinizi bu borsalardan herhangi birinde gerçekleştirebilirsiniz.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

kripto sözlüğü

Kripto Sözlüğü (M-P)

BTC

Glassnode Verileri Bitcoin İçin Ne Diyor?