içinde ,

Trust Wallet Özel Token Nasıl Eklenir?

Tokenlar, uygulama içinde belirli bir blok zincirinde oluşturulan Dijital Varlıklardır.

Trust Wallet, tokenların verildiği birkaç blokzincirini destekler. Bazı örnekler, Ethereum Ağı üzerindeki ERC20, Binance Smart Chain üzerindeki BEP20 ve Solana blokzincirindeki SPL tokenlarıdır.

 

Not:
Aşağıdaki adımlar, yalnızca gönderilen token, uygulama tarafından desteklenen bir blokzincirindeyse geçerlidir. İşlem ayrıca blokzincirinde de onaylanmalıdır. Onaylanmış işlem yok, cüzdanınıza token alınmadı ise bilgi için bu kılavuza başvurabilirsiniz.

Trust Wallet Cüzdanınıza bir token başarıyla gönderildiğinde ve görünmüyorsa, Özel Token olarak manuel olarak eklenebilir. Bu kılavuz için Binance Smart Chain’de bulunan bir BEP20 tokenını eklemeye çalışacağız.

1. Adım: Tokenı Arayın

Ana Cüzdan ekranının sağ üst köşesindeki geçiş işaretine dokunun. Tokenı arayın ve token mevcut değilse, Özel Token Ekle düğmesini içeren bir “Varlık Bulunamadı” mesajı göreceksiniz.

2. Adım: Token Bilgilerini Alın

BSCScan‘ı kullanma, ekleyeceğiniz tokenı arayın. Contract Address (Sözleşme Adresini) bulmanız gerekiyor.

Örnek:
EverETH Simgesi: Contract Address(Sözleşme Adresi)  0x16dcc0ec78e91e868dca64be86aec62bf7c61037 | BscScan

İpucu:
Başka bir cihazınız varsa, token Contract Address’inin (Sözleşme Adresinin) QR kodunu almayı deneyin. Bu, tokenı Trust Wallet cüzdanınıza eklemenin en kolay yolu olacaktır. Orada QR kodunu göstermek için tıklayabileceğiniz bir düğme olacak. Bu, bir sonraki adımda kullanılabilir.

3. Adım: Token Ayrıntılarını Doldurun

Add Custom Token (Özel Token Ekle) düğmesine dokunun, ardından doğru Network (Ağı) seçtiğinizden emin olun. Bu kılavuz için, desteklenen Ağda Akıllı Zinciri seçmemiz gerekiyor, çünkü bu Binance Smart Chain’de  bulunan bir tokendır.

İpucu:
Tüm token ayrıntılarını kolayca almak için QR kod tarayıcınızı kullanın.
Bunu yapmak için, “Yapıştır”ın yanındaki “Tarayıcı” simgesine dokunun .

Contract Address’i (Sözleşme Adresi) yapıştırdıktan veya taradıktan sonra, AdSembol ve Ondalık Sayılar gibi diğer ayrıntılar otomatik olarak doldurulacaktır. Değilse, bunları manuel olarak doldurun. Devam etmek için Kaydet’e dokunun.

Önemli!

Lütfen bilgilerin doğru olduğundan emin olun. Uygulama, düzgün doldurulmadıkları takdirde yanlış bakiyeleri gösterecektir.

4. Adım: Token Başarıyla Eklendi

Bir Özel Tokenı Trust Wallet cüzdanınıza başarıyla eklediniz. Token henüz CoinMarketCap’te listelenmemişse fiyat bilgisi görünmeyecektir.

5. Adım: Token Bilgilerini Güncelleme İsteği

Token bilgilerinin kod tabanına eklenmesini talep edebilirsiniz. Lütfen Token Logosu Nasıl Gönderilir hakkındaki talimatları kontrol edin.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız. 

Merve Sait tarafından yazıldı.

Ekonometri bölümü öğrencisi. KoinSaati İçerik Editörü

Altın Fiyatı Nelerden Etkilenir ?

Bitcoin (BTC) Kritik Destek ve Direnç Seviyeleri