in ,

Trust Wallet Nedir? Trust Wallet’ta PancakeSwap Nasıl Kullanılır?

Trust Wallet birçok farklı altcoin ve binlerce tokenı saklayabileceğiniz kripto para cüzdanıdır. Trust Wallet kullanarak ayrıca coinleri stake edebilir ve DApp’leri (merkeziyetsiz uygulama) kullanabilirsiniz. Trust Wallet 2018 yılında Binance tarafından satın alınmıştır. Güncel olarak Binance tarafından geliştirilmektedir.

Adım 1

Trust Wallet uygulamasını appstore ya da playstore’dan indirin. Yeni bir cüzdan oluştur’a tıklayın ve size verdikleri 12 veya 24 kelimeden oluşan anahtarınızı bir yere kaydedin.

Zaten bir cüzdanınız var ise “zaten bir cüzdanım var” yazan yere tıklayarak 12 veya 24 kelimeden oluşan anahtarınız ile daha önce oluşturduğunuz cüzdanınızı burda aktif hale getirebilirsiniz.

Adım 2

Kullanım sözleşmenizi onayladıktan sonra kaydettiğiniz 12 veya 24 haneli anahtarınızı doğru sırayla girmeniz gerekecek. Bu anahtarınızı size özeldir. Kimseyle paylaşmamalı ve kimsenin ulaşamayacağı yerde saklamalısınız. Bu anahtara sahip olan birisi cüzdanınıza erişim sağlayabilir.

Bu adımda artık cüzdanınız kullanıma hazır hale gelecektir. Artık cüzdanınıza coin veya tokenları ekleyebilirsiniz.

Trust Wallet Nasıl Kullanılır?

Trust Wallet’ta birçok özellik bir arada bulunur. İlk başta biraz karışık görünebilir. Endişelenmeyin detaylı olarak açıklayacağız. Öğrendikten sonra Trust Wallet’ın ne kadar kolay kullanımı olduğunu fark edeceksiniz.

 

Trust Wallet’ınızın ana sayfası görseldeki gibi olacaktır. Yeni coinleri aramak ve cüzdanınıza eklemek için sağ üst köşedeki işarete tıklamalısınız.

Cüzdanıza eklemek istediğiniz coinin adını yazarak bulabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz ekleyeceğiniz coinin hangi ağda olduğudur.

Örneğin Tether (USDT) hem ERC20 olarak Ethereum ağında, hem BEP20 olarak Binance Smart Chain ağında, hem de TRC20 olarak Tron ağında bulunuyor.

Örneğin Ethereum cüzdanınızda bulunan ERC20 ağındaki Tether’lerinizi (USDT) Trust Wallet’a aktarmak isterseniz ERC20 ağındaki Tether’i cüzdanınıza eklemelisiniz.

Binance ya da Kucoin borsa hesabınızda bulunan Tether’inizi ise hem ERC20 hem de BEP20 ağında bulunan Tether adreslerinize ekleyebilirsiniz.

Cüzdana nasıl coin ya da token ekleneceğini öğrendiniz. Şimdi cüzdanınıza coin transferi yapma kısmına geldik. Trust Wallet’ınıza coin transferi yapmak için, transfer etmek istediğiniz coinin üzerine tıklayınız. Al kısmına tıklayarak karşınıza çıkan QR kodu okutabilir veya adresi kopyalayıp, transfer etmek istediğiniz yerdeki (gönderici) adres kısmına yazabilirsiniz.

Eğer Trust Wallet’ta bulunan coininizi başka bir cüzdan ya da borsa hesabına aktarmak isterseniz. Gönder kısmına tıklayarak transfer etmek istediğiniz (alıcı) adresi buraya yapıştıracaksınız.

Trust Wallet DApp Tarayıcı

Trust Wallet’ınızda bulunan DApp tarayıcı ile birçok merkeziyetsiz uygulamayı kullanabilirsiniz. Uniswap, PancakeSwap, 1Inch, Sushiswap bunlardan bazılarıdır.

Trust Wallet’ta Pancake Swap Kullanımı

Binance Smart Chain ağı üzerine kurulu olan tokenları PancakeSwap üzerinden takas edebilirsiniz. PancakeSwap’ta takas edebilmeniz için cüzdanınızda bir mikta Smart Chain BNB bulunması gerekiyor. (Uniswap kullanıyorsanız da ETH bulundurmanız gerekir.)

PancakeSwap BSC ağı üzerine kurulu bir merkeziyetsiz borsa olduğu için işlem ücretlerini ödemek adına Smart Chain BNB’ye ihtiyacınız vardır. Anasayfada yer alan Smart Chain BNB’ye tıkladıktan sonra al yazan tıklayınız. Adresinizi kopyalayınız. Daha sonra cüzdanınıza BNB yatırmak için Binance hesabınıza gidiniz. Binance Smart Chain (BNB) adresinize BEP20 ağını seçerek adresi yapıştırmanız yeterli olacaktır.

 

Artık cüzdanınızda PancakeSwap’ta kullanmak üzere Smart Chain BNB’leriniz hazır. DApp kısmında PancakeSwap uygulamasına giriş yapın. PancakeSwap’ta “exchange” kısmına gelin. “From” kısmında BNB olduğunu göreceksiniz. “To” kısmına ise alım yapacağınız coini ya da tokenı seçin. Eğer tokenın ismini yazdığınız halde bulamazsanız CoinGecko’dan tokenınızın BSC contract adresinizi kopyalayıp buraya yapıştırın. Token karşınıza çıkacaktır.

Almak istediğiniz miktarı yazınız ve swap düğmesine tıklayınız. Karşınıza işlem ücretini gösteren ekran çıkacaktır. Bu kısımda da onayla butonuna tıklayınız. Kısa bir süre sonra aldığınız coin cüzdanınızda görünecektir. (Aldığınız token ekli değilse yukarıda anlattığımız şekilde tokenı cüzdanınıza ekleyebilirsiniz)

PancakeSwap üzerinden de böylece alımızı gerçekleştirmiş olduk.

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Uniswap v3

Merakla Beklenen Uniswap v3 Mainnet Lansmanı Yayında!

Bitcoin, Çevre

Kripto Paralar Çevre İçin Zararlı mıdır?