in

Trust Wallet Multi-coin Cüzdanı Nasıl Oluşturulur?

trust wallet

Trust Wallet ile kendinize Multi-coin yani çoklu kripto para cüzdanı oluşturabilirsiniz. Bu yazıda bunu nasıl yapabileceğinizi görselleştirilmiş bir şekilde anlatacağız.

İlk Multi-coin cüzdanı oluşturma adımları çok basittir ve birkaç dakika içerisinde yapılabilir.

Yeni Cüzdan Oluşturma

Not: Trust Wallet’ı yalnızca resmi kaynaklarından indirin!

1. Adım – Trust Wallet’ı Başlatın

Uygulamanın ilk açılışında, “Create a New Wallet” (Yeni Cüzdan Oluştur) veya mevcut bir Cüzdanı “Import” (İçe Aktar) yapabileceğiniz kısım olan aşağıdaki ekran ile karşılaşacaksınız. Bu kılavuz için “Create a New Wallet (Yeni Cüzdan Oluştur)’u seçeceğiz.

Trust Wallet

2. Adım – Kullanım Koşullarını Kabul Edin

Devam etmek için Kullanım Koşullarını kabul etmeniz gerekir. Kutuya bir onay işareti koyun ve ardından “Continue” (Devam)’a basın.

3. Adım – Kurtarma Cümlenizi kaydedin

Bu, kripto yolculuğunuzun en önemli kısmı. Kurtarma kelimelerinizi not almanız gerekir. Kurtarma ifadeleriniz, kripto cüzdanınızın anahtarlarıdır. Bu yüzden onları güvenli bir yerde sakladığınızdan emin olun. Devam etmek için “Continue” (Devam) üzerine dokunun.

NOT: Kurtarma kelimelerinizi not etmeniz çok önemli! Not etmediğiniz taktirde kelimelerinizi kaybetmeniz cüzdanınızı kaybetmeniz ile eşdeğerdir!

Trust Wallet

Adım 4 – Kurtarma İfadenizi Doğrulayın

3. Adımı izlediyseniz ve kurtarma ifadenizi yedeklediyseniz, bu çok kolay olacaktır.
Doğru sırayla, doğrulama işlemini tamamlamak için kelimeleri seçin. Bitirdiğinizde “Continue” (Devam)’ı tıklayın.

Adım 5 – Cüzdan Hazır

Yedekleme ve doğrulama sürecinden geçtikten sonra ana cüzdan ekranına yönlendirileceksiniz. Hemen fonlamaya başlayabileceğiniz bir başlangıç göreceksiniz. Tebrikler!

Trust Wallet

Cüzdanınızı Kişiselleştirin

Cüzdanınızın adını kolayca tanıyabileceğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu değişiklik, uygulamada yalnızca yerel bir ayardır ve herhangi bir zamanda değiştirilebilir.

“Settings” (Ayarlar) menüsüne gidin, ardından “Wallets” (Cüzdanlar)’a dokunun.

Ardından, kişiselleştirmek istediğiniz cüzdanın yanındaki i sembolüne dokunun. Kaydet ve bitirdin.

Trust Wallet

Not: Yine aynı ekranda Show Recovery Phrase ibaresini göreceksiniz. Kurtarma ifadelerinizi almak istiyorsanız her zaman buraya geri dönebilirsiniz.

Birden Fazla Cüzdan Oluşturabilir miyim?

Uygulamada oluşturabileceğiniz 10 cüzdan sınırı vardır. İşte bunu yapmak için adımlar;

Trust Wallet’ı açın ve ardından “Settings” (Ayarlar)’a dokunun. Ayarlar ekranında, “Wallets” (Cüzdanlar) üzerine dokunun. Cüzdan Oluştur/ İçe Aktar ekranına erişmek için sağ üstteki “+” işaretine dokunun. Yeni cüzdan oluşturmak için bu kılavuzun 1.Adımına dönün.

Trust Wallet

Trust Wallet Mult-Coin cüzdan adreslerinizi bu şekilde oluşturabilirsiniz.

Cüzdan kurtarma ifadeniz olan 12 kelimenizi asla unutmamanız gerektiğini ve hiçbir kurumun sizden bunu istemeyeceğini, kimseyle paylaşmamanız gerektiğini unutmayın!

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz

MES tarafından yazıldı.

Crema Finance, 8.8 Milyon Dolarlık Saldırıya Uğradı

Cardano Vasil Hard Fork, ADA Fiyatını Nasıl Etkileyecek?