in

Trust Wallet: Kurtarma İfadesinin Kaybolması

Cüzdanınızı ilk oluşturduğunuzda, cüzdanınızı yedeklemeniz gerektiği konusunda bir ekran bildirimi ve cüzdan oluşturmaya devam etmeden önce kabul etmeniz beklenen “Kullanım Koşulları” uyarısı alacaksınız. Kurtarma ifadenizi kaybetmeniz durumunda cüzdanınıza erişimizi de kaybedersiniz. Aşağıdaki adımlar sizin işinizi kolaylaştıracaktır.

Hesabınızla ilgili ilerde sorun yaşamak istemiyorsanız;

  • Cüzdanınızın yedeğini alın,
  • Güvende tutmak için gerekli tüm önlemleri alın,
  • Recovery Phrase’i kimseyle paylaşmayın.

Kurtarma İfadesini Kaybettim, Ne Yapabilirim?

Trust Wallet, tamamen merkeziyetsiz ve gözetimsiz bir cüzdandır. Bu, kripto para birimleriniz üzerinde tam erişiminiz olduğu ve güvenliklerinden de yalnızca sizin sorumlu olduğunuz anlamına gelir.

Tüm kripto para bakiyeniz/bakiyeleriniz “12 Kelimelik” Recovery Phrase (Kurtarma İfadesi) içinde şifrelenir. Recovery Phrase, tüm varlıklarınız için ana anahtardır. Yani, tüm özel anahtarlar bu 12 Kelimelik Kurtarma İfadesi’nden türetilmiştir.

Recovery Phrase’i kaybetmeniz durumunda cüzdanınıza olan erişiminizi de kaybedersiniz.

Telefonunuzun bozulması, kaybolması veya uygulamanın yanlışlıkla silinmesi durumunda Trust Wallet’ın paranıza veya ilgili 12 Kelimelik Recovery Phrase’ine asla erişimi olmayacağını unutmayın.

Önemli

Kişisel bilgilerinizin hiçbirini sunucular tarafından saklanmaz ve bu nedenle 12 Kelimelik kurtarma ifadenizi kaybederseniz cüzdanınızdaki varlıklarınıza erişemezsiniz. Kayıp bir Recovery Phrase’i  kurtarmanın başka bir yolu yoktur bu yüzden mümkün olduğunca yedekleme yapmayı unutmayın.

Kaynak: Trust Wallet Community

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Bybit 150.000 Land of Conquest (SLG) Ödül Havuzu

Tesla Bitcoin’lerini Sattı! BTC Fiyatı Nasıl Etkilenecek?