in

Trust Wallet: Kurtarma İfadeleri Değiştirilebilir mi?

Trust

Truwt Wallet’ta kurtarma ifadeniz olan 12 kelime cüzdanınızın tüm güvenliği için çok önemlidir. Kurtarma ifadenizin yedeğini manuel olarak saklamalısınız.

Trust Wallet’ta kurtarma ifadeniz olan 12 kelimeye başkasının erişimi olduğunda artık cüzdanınıza erişimi var demektedir. Böyle bir durumda kurtarma ifadenizi değiştirebilir misiniz?

Kurtarma ifadesi olan 12 kelime açıkta kalan cüzdan için değiştirilemez. Başka biri 12 kelimenizi biliyorsa ona tüm varlıklarınızı vermiş oluyorsunuz. Peki bu olursa ne yapabilirsiniz?

Not: Bu kılavuzda belirtilen adımlar cüzdanınızda yalnızca para olduğu durumlarda geçerlidir.

Trust Wallet

Adım 1- Yeni Bir Cüzdan Oluşturun

Cihazınızda yalnızca bir tane multi-coin cüzdanınız varsa, yeni bir tane oluşturun. Bunun için yazımızdaki adımları takip edebilirsiniz.

Not: Cihazınızda zaten birden fazla cüzdanınız varsa ve bunların güvenli olduğuna inanıyorsanız bu adımı atlayabilirsiniz.

Adım 2- Paranızı Aktarın

Kripto paranızı güvenceye almak için yeni oluşturulan cüzdana veya sahip olduğunuz başka bir cüzdana gönderin. Böylece paranızın çalınmasını önlemiş olursunuz. Bu işlemi yapmak için yazımızdaki adımları takip edebilirsiniz.

Adım 3- Cüzdanı Silin

Trust Wallet ile eski cüzdanınızdan varlıklarınızı yeni cüzdanınıza aktardıktan sonra güvenliği ihlal edilmiş olan eski cüzdanınızı yanlışlıkla kullanılmasını önlemek için silin. Fakat adresler blokzincirinde hala aktif kalacaktır. Blokzincirinden onlar silinemez ve görünmeye devam edecektir.

Trust Wallet cüzdanınızı silebilmek için yazımızdaki adımları takip edebilirsiniz:

Kurtarma ifadenizi değiştiremediğiniz için cüzdanınızı güvence altına alabileceğiniz yöntemi sizlerle paylaştık. Trust Wallet cüzdanınızın tüm güvenliğinin kurtarma ifadeniz olan 12 kelimeye bağlı olduğunu unutmayın.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

MES tarafından yazıldı.

ABD’de Enflasyon Düşmedi, FED Ne Yapar?

Optimism (OP) Hacker’ı Vitalik Buterin’e 1 Milyon Token Daha Gönderdi!