in

Trust Wallet: Kripto Para Gönderme

trust wallet

Trust Wallet ile paranızı desteklendikleri her yere gönderebilirsiniz. Prensip olarak, işlem yapmadan önce her zaman şu veya bu şekilde küçük bir ücret gerekecektir. Trust Wallet herhangi bir ücret talep etmez. Bu blokzinciri veya bir token’ın bulunduğu ağ tarafından zorunlu kılınır. 

Minimum gereksinimleri karşıladığınızda, bunları aşağıdakilere gönderebilirsiniz:

  • Kripto para borsaları
  • Trezor, Ledger Nano gibi Donanım Cüzdanları.
  • Diğer PC, mobil ve/veya web cüzdanları.
  • Trust Wallet mobil uygulaması kullanıcıları

Önemli: Her zaman göndermeye çalıştığınız para birimiyle uyumluluğu kontrol edin. Kripto göndermek geri alınamaz ve paranız kaybolabilir!

Hangi Blockchain’lerin Ücretleri Var?

Trust Wallet tarafından desteklenen neredeyse tüm büyük para ve token’larrdan bir işlemin gerçekleştirilmesi için belirli bir ücret kesilir. Ücretler cüzdanınız tarafından toplanmaz, madencilere/doğrulayıcılara verilir.

Trust Wallet

Dikkat!
Bu token’lar kendi başlarına işlem görebilir. Minimum veya maksimum limit olmayacak, ancak işlemi tamamlamak için ücreti ödemeniz gerekiyor.

Ethereum (ETH) Ağı ve ERC20 Token’ları

ICO çılgınlığı sırasında, Ethereum cüzdanı olan herkes bu ERC20 token’larını alabilir. O sırada Trust Wallet, ekibin bir kullanıcının Ethereum Cüzdanında sahip olduğu herhangi bir ERC20 token’ınını “otomatik olarak” göstermek için yeni bir Cüzdan özelliği eklediği.

Birkaç ERC20 uyumlu token bulunmaktadır. Ethereum blok zincirinde konuşlandırılır. Bu token’lar çeşitli dijital varlıkları temsil etmek için kullanılabilir.

ETH Gaz Ücreti Nedir?

Gaz ücreti, Ethereum ağında kullanılan fiyatlandırma mekanizmasını ifade eder. Böyle bir mekanizma, bir işlemi gerçekleştirmek veya bir akıllı sözleşmeyi yürütmek için maliyetleri (ücretleri) hesaplar.

Trust Wallet’ta bu gaz ücretleri “Ağ Ücreti” olarak adlandırılıyor. Ve bu ERC20 token’ları Ethereum Ağı’nda bulunduğundan, işlemi işlemek için belirli bir miktarda ETH’ye ihtiyaç duyarlar. Trust Wallet, gaz fiyatlarını ve gaz limitini otomatik olarak ayarlar. Ancak bazı durumlarda kullanıcılar, ihtiyaçlarına göre bunları manuel olarak da ayarlayabilir.

Hatırlatma!
Ücretler madencilere ödenir. İşleminizin hızlı bir şekilde doğrulanmasına ihtiyacınız varsa, daha yüksek bir gaz fiyatı ödemeye ayarlayabilirsiniz, böylece doğrulayıcılar (madenciler) diğerlerinden daha önce işleminizi doğrulamaya teşvik edilir. Benzer şekilde, düşük bir gaz fiyatı belirlemek, madencilerin bunu doğrulamak için herhangi bir teşviki olmayacağından işleminizin takılmasına neden olabilir.

Diğer BlokZincirlerindeki Token’lar

Ağlarında dağıtılan token’ların bulunduğu Ethereum’a benzer başka blokzincirleri vardır. Trust Wallet’ın da bu token’lar üzerinde tam desteği vardır.

Binance (BNB) BEP2 Token’ları

Tron (TRX) TRC10 ve TRC20 Token’ları

Çift Token’lı Blokzincirleri

Çift token sistemine sahip bazı blokzincirleri vardır. Bu zincirler, siz onları cüzdanınızda tutarken ikincil bir token üretir. Bunları ayrıca Cryptocurrency borsalarında da işlem yapabilirsiniz. İkincil token’lar, işlemleri işlemek için ilgili zincirlerinde ücretler olarak hizmet eder.

Trust Wallet’ın desteklediği çift token’lı sisteme sahip blokzincirler şunlardır :

Ontoloji (ONT) ve Ontology Gas (ONG)

Vechain (VET) ve VeThor VTHO

Theta (THETA) and Theta Fuel (TFUEL)

Not veya Hedef Etiketi Gerektiren Token’lar

Genel olarak konuşursak, bir Not veya Hedef Etiketi hemen hemen aynı şeydir. O işletmenin kendi sistemlerindeki ödeme tutarı için hangi müşteriye kredi verileceğini belirtmek için kullanılırlar.
Merkezi borsalar bu sistemi kullanır. Bireysel adresleri etkinleştirmek için token’ları kilitlemek yerine bu kullanılmaktadır.

Not (XLM, BNB) veya Hedef Etiketleri (XRP) genellikle bir grup sayıdan oluşur. İşte borsalara gönderirken bunları gerektiren blokzincirler.

Ripple (XRP)

Stellar (XLM)

Binance Coin (BNB)

Göndermeden Önce Onaylayın

Genel bir kural olarak, her zaman alıcının adresini onaylayın. Not veya Hedef Etiketi eksikse, bazı borsalar/cüzdanlar para yatırma işleminizi işlemez. Merkeziyetsiz bir cüzdana göndermek için bir Not veya Hedef Etiketi kullanılması gerekmez. Trust Wallet, ücretsiz olarak kullanabileceğiniz  Merkeziyetsiz cüzdanlardan biridir.

Uyarı: Bir işlem gönderildikten sonra, onları geri almanın bir yolu yoktur. Kayıp veya Çalınan fonlar, geri alamadığımız bir şeydir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

MES tarafından yazıldı.

Ons Altın ve Brent Petrol’de Son Gelişmeler Neler?

Bybit WSOT 2022: Türev Ürünler Takım Yarışı