içinde

Trust Wallet ile Kripto Satın Alma Rehberi

Aşağıda yer alan adımları takip etmeden önce belirtmemiz gerekir ki, Trust Wallet uygulaması herhangi bir kripto para birimini satmaz. Uygulama aracılığıyla 3.taraf sağlayıcıya yönlendirilirsiniz. Minimum işlem tutarı 50$ ve maksimum tutar ise 20.000$’dır. Alt ve üst limitler sağlayıcı tarafından belirlenir. Kripto sağlayıcısı ise dönüştürme ve ağ ücreti alır.

1.Adım- Satın Al Menüsüne Erişin

Satın alma işlemini gerçekleştirmek için cüzdanınızı açın ve satın almak (Buy) istediğiniz kriptoyu seçin. Sağ üst köşede yer alan Satın al (Buy) düğmesine dokunun.

2.Adım- Satın Alma Tutarını Belirtin

Tutarı USD cinsinden belirtmeniz halinde sağlayıcı ne kadar kripto alabileceğiniz konusunda bir fiyat teklifi verecektir. Farklı bir sağlayıcı seçmek istemeniz halinde Trust Wallet ekibi tarafından uygulamaya eklenen yeni özelliği kullanabilirsiniz. Kullanılabilir farklı bir sağlayıcı olup olmadığını görmek için 3. taraf sağlayıcı (3rd party provider) kısmına dokunmanız yeterli olacaktır. Sağlayıcı seçtikten sonra devam etmek için Next’e (İleri) dokunun.

Not: En iyi oran varsayılan olarak gösterilecektir.

3.Adım – Kullanıcı Doğrulaması

Kripto sağlayıcısına bağlı olarak, bir satın alma işlemi yapmadan önce kullanıcı doğrulaması yapmanız gerekmektedir. Kimliğinizi doğrulamak için uygulama tarafından web sitelerine yönlendirileceksiniz.

 

Not: Trust Wallet tarafından hiçbir kullanıcı bilgisi kaydedilmez.

4.Adım- Onay Maili

Kripto sağlayıcısından tarafınıza bir e-posta aldığınızda satın alma işleminiz onaylanmış demektir. Kripto mümkün olan en kısa sürede hesabınıza gönderilecektir.

Satın alma işleminizle ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız ilk olarak kripto sağlayıcısı ile iletişime geçmeniz önerilmektedir. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Hoskinson: “Wall Street’i İçeri Almanın Bedeli”

Terra (LUNA)’dan Açıklama Geldi! LUNA Ne Olacak?