içinde

Trust Wallet ile Kripto Nasıl Satın Alınır?

Trust Wallet ile kripto para birimlerini nasıl satın alabileceğinizi görselleştirilmiş bir şekilde aktaracağız. Öncelikle Kredi Kartı ile kripto para birimi nasıl satın alabileceğinizden bahsedeceğiz.

Devam etmeden önce lütfen aşağıdakilere dikkat edin:

  • Uygulama herhangi bir kripto satmaz, bir 3. taraf sağlayıcıya yönlendirilirsiniz.
  • Minimum işlem 50$ ve maksimum 20.000$’ dır. Bu limitler sağlayıcı tarafından belirlenir.
  • Kripto sağlayıcısı bir dönüştürme ve ağ ücreti alır.
  • TWT tutularak feragat edilebilecek her kripto alımının üstünde %1 ücret vardır.
  • Satın alabileceğiniz kripto paranın mevcudiyeti bulunduğunuz yere bağlıdır. Sağlayıcı yalnızca belirli ülkelerde çalışır.
  • Satın alma işleminizle ilgili herhangi bir endişeniz varsa, lütfen kripto sağlayıcısıyla iletişime geçin. Daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz: Kripto Para Birimi Sağlayıcılarının Listesi

Kredi Kartınızla Kripto Satın Alma

Adım 1 – Satın Al Menüsüne Erişin

Cüzdanınızı açın ve Satın almak istediğiniz kriptoyu seçin. Sağ üst köşedeki “Buy” (Satın Al)
düğmesine dokunun.

Trust Wallet

 

Adım 2 – Satın Alma Tutarını Belirtin

Tutarı USD cinsinden belirtin ve sağlayıcı ne kadar kripto alacağınız konusunda bir fiyat teklifi verecektir.
Ekip, farklı bir sağlayıcı seçmenize olanak tanıyan yeni bir özellik uyguladı. Kullanılabilir farklı bir sağlayıcı olup olmadığını görmek için 3. taraf sağlayıcıya dokunun.

Not: Varsayılan olarak en iyi oran gösterilecektir.

Trust Wallet

Devam etmek için “Next” (İleri)’e dokunun.

3. Adım – Kullanıcı Doğrulaması

Kripto sağlayıcısına bağlı olarak, bir satın alma işlemi yapmadan önce kullanıcı doğrulaması gerekecektir. Bu işlemi tamamlamak için web sitelerine yönlendirileceksiniz.

Not: Trust Wallet hiçbir kullanıcı bilgisini kaydetmez.

Trust Wallet

Adım 4 – Onay için Bekleyin

Satın alma onaylandığında, kripto sağlayıcısından bir e-posta alacaksınız. Kripto mümkün olan en kısa sürede gönderilecektir.

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Satın alma işleminizle ilgili herhangi bir sorun varsa, önce kripto sağlayıcısı ile iletişime geçmek en iyisidir.

Bu konu ile ilgili sık sorulan sorular:

Kripto param neden gecikiyor?

Siparişinizi kontrol edin ve bir işlem kimliği veya karma olup olmadığına bakın. Bu, sağlayıcının size kriptoyu zaten gönderip göndermediğini gösterecektir. Hiçbiri yoksa, sağlayıcıyla iletişime geçin. İşlem beklemede olduğunu gösteriyorsa, ağın onaylamasını beklemeniz gerekir.

Ücretlendirildim ancak satın alma işlemimi almadım?

Yukarıdaki soruya bakın.

Ücretler çok mu?

Her zaman kripto sağlayıcı tarafından tahsil edilen bir dönüşüm ve ağ ücreti olacaktır. Trust Wallet geliştirme ekibine %1’lik küçük bir ücret gidiyor ve bu da uygulamayı daha da iyileştirmeye yardımcı oluyor. Bu %1’lik ücretten TWT tutularak vazgeçilebilir.

Kripto satın alamaz mıyım?

Bu, aşağıdaki gibi birkaç faktöre bağlıdır; satın aldığınız kripto, coğrafi konumunuz ve sağlayıcı kimliğinizi doğrulayamıyor.

Kripto satın almaya çalışırken Mevcut Değil gösteriyor?

İlk kez satın alıyorsanız, lütfen yukarıdaki soruya bakın.
Aynı sağlayıcıdan daha önce kripto satın aldıysanız, büyük olasılıkla sağlayıcıyla ilgili bazı sorunlar vardır. Farklı bir sağlayıcı seçin veya yardım için onlarla iletişime geçin.

 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz

Merve Sait tarafından yazıldı.

Ekonomist. KoinSaati İçerik Editörü

Aurox (URUS) KuCoin’de Listeleniyor: Aurox (URUS) Nedir?

PancakeSwap (CAKE) ve Outer Ring (GQ) Huobi Pioneer Zone’da Listeleniyor: CAKE ve GQ Nedir?