in ,

Trust Wallet Güvenilir mi?

Trust

Trust Wallet, kripto para birimleri için sıcak depolama kullanan velayetsiz bir dijital cüzdandır. Günümüzde birçok kripto para yatırımcısı bu cüzdanı kullanır. Peki, Trust Wallet güvenilir mi?

Trust Wallet, dünyadaki en güvenli sıcak cüzdanlardan biri olarak kabul edilir. Üst düzeyde şifreleme kullanarak çevrimiçi etkileşimleri korur. Bununla birlikte banka düzeyinde güvenlikle özel anahtarlarınızı güvende tutar. Cüzdanınıza erişmek için FaceID, TouchID veya geleneksel şifreleri kullanabilirsiniz.

Trust Wallet Binance’in resmi mobil cüzdanıdır. Binance ise en büyük kripto para borsalarından biridir.

Trust Wallet

Trust Wallet sıcak bir cüzdan olduğu için internete bağlıdır. Donanım cüzdanlarıyla alabileceğiniz soğuk cüzdanlar, çevrimdışı olduğu için daha güvenlidir. Ayrıca cüzdanın güvenliği, mobil cihazınızın ve kurtarma ifadenizin güvende olmasına bağlıdır. Bu yüzden cüzdanınızın güvenliği tamamen size bağlıdır.

Trust Wallet’ın en büyük avantajı esneklikte olmasına rağmen en büyük dezavantajı güvenlikte olabilir. Her cüzdan, 12 kelimelik bir gizli ifade ile güvence altına alınır ve bir PIN veya biyometri (yüz taraması veya parmak izi gibi) kullanılarak mobil cihazlardan ve Apple M1 destekli bilgisayarlardan erişilebilir. Ancak şu anda cüzdan çok faktörlü kimlik doğrulamayı desteklemiyor. Yani kullanıcılar cüzdanlarına istenmeyen girişleri korumak için e-posta, metin mesajı veya kimlik doğrulama uygulaması için bir onay kodu ayarlayamıyor.

12 kelimelik gizli kurtarma ifadenizi kimse ile paylaşmamanız cüzdanınızın güvenliği için çok önemlidir. Gelen mail ve linklere tıklayarak cüzdanınıza erişimi onaylamamaya özen göstermelisiniz. Güvenlik çoğunlukla size bağlıdır. Çünkü Trust Wallet’ın, kullanıcıların cüzdanlarına erişimi yoktur.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

MES tarafından yazıldı.

BNB Nasıl Stake Edilir?

Solana

KoinSaati Akademi: Solana (SOL) Nedir?