içinde

Trust Wallet: Gönderilen Coin veya Token Cüzdanıma Ulaşmadı

Bu kılavuz, Trust Wallet cüzdanınıza yollanan coin veya token’ların cüzdanınıza ulaşmadığı durumlarda bir çözüm bulmanıza yardımcı olacaktır.

Adım 1 – İşlem Kimliğini Kontrol Edin

Blok zincirinde yapılan işlemler her zaman kaydedilir. Bu nedenle gerçekleşen her bir işlemin her zaman kalıcı bir kaydı bulunur. Eğer yoksa, işlem gerçekleşmemiş demektir. Gönderici ile iletişime geçin. Göndericinin gerçekleştirmeye çalıştığı işlem ağın tıkanık olması sebebiyle “beklemede” kalmış olabilir.

Adım 2 – Alıcı Adresini Kontrol Edin

Bir işlemin gerçekten yapılıp yapılmadığını doğrulamak için adresinizi her zaman etherscan, bscscan gibi blok zinciri tarayıcıları aracılığıyla kontrol edebilirsiniz. Bunun yanında Coinmarketcap’ten de yardım alabilirsiniz.

İşlemi gerçekleştirmek istediğiniz coin veya token’ın blok zinciri tarayıcısına oradan ulaşabilirsiniz.

Adım 3 – Custom Token Ekleyin

Eğer görece yeni sürülmüş bir token veya coin ticareti gerçekleştiriyorsanız Trust Wallet’ta Custom Token ekleme seçeneği vardır. Token ayrıntılarını öğrenmeniz ve manuel olarak eklemeniz gerekir.

Adım 4 – Yanlış Adres

Aynı adres biçimini kullanan ve Trust Wallet tarafından desteklenen birkaç blok zinciri vardır. Örnek olarak, Ethereum (ETH) adresiniz. Cüzdanınıza token gönderirken çok dikkatli olmanız gerekmektedir ve her zaman doğru blok zinciri ağına gönderdiğinizden emin olun.

Adım 5 – Desteklenmeyen Coin / Token

Gönderdiğiniz veya size gönderilecek olan coin’in veya token’ın Trust Wallet tarafından desteklendiğinden emin olun. Bazı yeni blok zinciri ağları Trust Wallet uygulamasında desteklenmeyebilir.

Adım 6 – Bir “Ticket” Açın

Yukarıda belirtilen tüm adımları uyguladıktan sonra sorunu hala çözemiyorsanız, uygulamanın Support & Feedback – Trust Wallet kısmından bir destek talebi gönderin.

Kaynak: Trust Wallet

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Kritik Seviyelerde I Güncel Fiyat Analizi

BDDK Başkanı Akben Kripto Düzenlemesi Hakkında Konuştu