in

Trust Wallet Cüzdanınızı Nasıl Güvende Tutabilirsiniz?

Trust Wallet cüzdanınızı nasıl güvende tutacağınıza, paranızı nasıl koruyacağınıza ve en iyi uygulamaların neler olduğuna bir göz atalım.

Teknolojideki ilerleme ile dünyamız daha iyiye doğru değişti, ancak çevrimiçi güvenliğimizi sürdürme konusunda artan bir kişisel sorumluluk ekledi. Bugün, kötü niyetli kullanıcıların masumları dolandırmaya çalıştığı, giderek büyüyen bir kripto kimlik avı girişimi görüyoruz.

Değerli kripto para varlıklarınızı korumak için uyulması gereken en iyi uygulamaların neler olduğunu merak mı ediyorsunuz ?

1. Cüzdanınız için Güvenli Bir Temel ile Başlayın

Cihazınızda herhangi bir kötü amaçlı yazılım bulunmadığından emin olun ve Trust Wallet’ı asla köklü bir cihaza yüklemeyin. Her zaman Trust Wallet’ın orijinal bir sürümünü kullandığınızdan emin olmak için, Uygulamayı yalnızca web sitesinde verilen bağlantılardan indirmelisiniz: trustwallet.com 

2. Kurtarma İfadenizi veya 12 Kelimenizi Asla Kimseyle Paylaşmayın

Paranız, yalnızca kurtarma ifadenizi sakladığınız kadar güvendedir, asla kimseyle paylaşmayın. Cüzdanınızı yetkisiz erişime karşı korumak için bunları gizli ve güvenli tutmak çok önemlidir.

3. Kurtarma İfadenizin Bir Kopyasını Çevrimdışı Tutun

Kurtarma ifadenizin bir kopyasını her zaman çevrimdışı olarak saklayın! Bunu bir kağıda yazmak en kolay çözümdür.

4. Varlıklarınızı Bölün ve Koruyun. Soğuk tutun, sıcak tutun

Soğuk depolama veya donanım cüzdanları kullanın. Büyük miktarda kripto paranızı depolamak ve günlük ihtiyaçlarınız için ve daha küçük miktarlar için Trust Wallet gibi sıcak cüzdanları kullanabilirsiniz.

5. Bir Cüzdan, Bir Kurtarma Cümlesi

Farklı cüzdanlar için aynı kurtarma ifadenizi kullanmayın. En iyi uygulama, bir cüzdan için her zaman bir kurtarma ifadesi kullanmaktır.

Trust Wallet

6. Sıfırlama veya Kurtarma İşlemi Yoktur. Daima Yedekleyin

Her zaman kurtarma ifadenizin yedek bir kopyasını saklamayı unutmayın. Telefonunuzun kırılması, çalınması, kaybolması veya uygulamanın yanlışlıkla silinmesi durumunda, kurtarma ifadesi kullanılarak cüzdanınız her zaman farklı bir telefonda geri yüklenebilir. Sıfırlama veya kurtarma işlemi yoktur; cümlenizi kaybedersiniz ve onunla paranızı kaybedersiniz!

7. Parolayı Etkinleştir veya Dokunma/Yüz Kimliği

Trust Wallet mobil uygulamanıza yalnızca sizin erişiminizin olduğundan emin olmak için Trust Wallet’ınızdaki fonlarınıza erişmek için Parola veya Dokunmatik/Yüz Kimliği gibi ikinci bir kimlik doğrulama katmanı eklediğinizden emin olun. Bu, kendinize bir fincan kahve alırken mobil cihazınızı kaybetmeniz veya masada bırakmanız durumunda cüzdanınıza kötü niyetli kişilerin erişmesini engeller.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz

MES tarafından yazıldı.

OxsKYT Nedir?

Runnow.io KBG Studios Başkanı William Nguyen ile AMA Etkinliği