içinde

Trust Wallet: Custom Token Nasıl Eklenir?

Token’ler, uygulama içinde belirli bir blok zincirinde oluşturulmuş dijital varlıklardır. Trust Wallet, token’lerin verildiği birkaç blok zincirini destekler. Bu zincirler, Ethereum Ağı üzerindeki ERC20, Binance zinciri üzerindeki BEP20 ve Solana blok zincirindeki SPL token’larıdır.

Aşağıda anlatılan adımlar, gönderilen token uygulama tarafından desteklenen bir blok zincirindeyse geçerlidir. Ayrıca işlem blok gezgini (Block Explorer) tarafından onaylanmalıdır. Onaylanmış işlem yok ise cüzdanınıza token alınmadı demektir.

Cüzdana bir token başarıyla gönderildiği halde görünmüyorsa Custom Token manuel olarak eklenebilir. Bu yöntem için örnek olarak Binance Smart Chain‘de bulunan bir BEP20 token’ının nasıl eklendiğini anlatmaya çalışacağız.

1. Adım- Simgeyi Arayın

Ana Cüzdan ekranının sağ üst köşesindeki geçiş işaretine dokunun. Token’ı aramaya başlayın eğer token mevcut değilse Add Custom Token seçeneğini içeren bir “No Asset Found “ bildirisi ile karşılaşacaksınız.

2. Adım- Token Bilgilerini Alın

BSCScan kullanarak ekleyeceğiniz token’ı arayın. Contract Address’i bulmanız gerekiyor.

Önemli nokta: Eğer başka bir cihazınız varsa, token Contract Address’in QR kodunu almayı deneyin. Aslında bu yöntem token’ı cüzdanınıza eklemenin en kolay yolu olacaktır. Orada QR kodunu göstermek için tıklayabileceğiniz bir buton olacak. Diğer adımda kullanmak için işinize yarayacaktır.

3. Adım- Token Ayrıntılarını Doldurun

Add Custom Token butonuna dokunun, ardından doğru Network’u (Ağ) seçtiğinizden emin olun. Örneğin bu anlatımda, Binance Smart Chain’de bulunan bir token anlatıldığından, desteklenen ağda Smart Chain’i seçmemiz gerekiyor.

Önemli Nokta:

Tüm token ayrıntılarını kolayca öğrenmek için QR kod tarayıcınızı kullanın.

Bunu yapmak için, “Paste”ın yanındaki “Scanner” simgesine dokunun.

Contract Adress’i yapıştırdıktan veya taradıktan sonra, Name, Symbol ve Decimals gibi diğer ayrıntılar otomatik olarak doldurulacaktır. Eğer doldurulmaz ise bu bilgileri “manuel” olarak doldurun. Devam etmek için Save (Kaydet)‘e dokunun.

Önemli!!

Lütfen bilgilerin doğru olduğundan emin olun. Doğru bilgiler girilmediği takdirde uygulama yanlış bakiyeler gösterecektir.

4.Adım- Token Başarıyla Eklendi

Başarıyla bir Custom Token eklediniz. Token henüz CoinMarketCap’te listelenmemişse, fiyat bilgisi görünmez.

Kaynak: Trust Wallet

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

ApeCoin (APE) Boğa Koşusuna Hazır mı?

Tesla’nın Portföyünde Bulundurduğu Kripto Paralar