in

Trust Wallet: BSC Allowance Checker Nedir?

Binance Smart Chain (BSC) ağında kripto paralarınızı maksimize etmek için Trust Wallet cüzdanınızla bir DApp kullandıysanız, birden fazla kez bir token veya akıllı sözleşmenin BSC Trust Wallet cüzdan adresinizle etkileşimini kabul etmişsiniz demektir. Siz farkında bile değilken verdiğiniz bu izinlerin çoğu, uzun süreli ve kalıcı olarak etkin kalma eğilimindedir. Biz de KoinSaati olarak sizlere, geçmişte verdiğiniz ve artık istemediğiniz bu izinleri nasıl iptal edeceğinizi güvenli ve basit bir şekilde anlatacağız.

BSC Allowance Checker Nedir?

BSC Allowance Checker (BSC Ödenek Denetleyicisi), Beefy Finance ekibine ait çok kullanışlı bir araçtır. Trust Wallet’inizi bağlayarak Binance Smart Chain ağında geçmişte erişim sağladığınız token’lerin ve akıllı sözleşmelerin tüm adreslerinin bir listesini verir.

BSC Allowance Checker Ne gibi Faydalar Sağlar?

Ana fayda, güvenliktir. Eğer geçmişte güvenilmez bir token’in veya şüpheli bir akıllı sözleşmenin adresinin cüzdanınızla etkileşime girmesine izin verdiyseniz bu harcama izinleri, kötü niyetli ekiplerin veya kişilerin onaylanmış tüm token’lerinizi herhangi bir zamanda sizden izin almadan transfer edilmesine izin verebilir.

Bir diğer önemli fayda ise BSC Trust Wallet adresinizle etkileşime giren tüm token veya akıllı sözleşme adreslerinin ayrıntılı listesini görmenizi sağlayan kontroldür.

BSC Allowance Checker Nasıl Kullanılır?

DApp tarayıcınıza giriş yapın ve arama çubuğuna şu URL’yi ekleyin: https://allowance.beefy.finance/

 

 

Not: Bağlı olduğunuz ağın, Binance Smart Chain ağı olduğundan emin olun. Aşağıdaki gibi bir ekran görüntüsünü görmeniz gerekir.

Burada token adresi, söz konusu token’in ait olduğu akıllı sözleşme ve Trust Wallet BSC adresinizde sahip olduğu ödenek seviyesinden oluşan bir liste görebileceksiniz.

Herhangi bir adrese tıkladığınızda eriştiğiniz adresin tüm ayrıntılı bilgilerini görebileceğiniz Binance Smart Chain için bir blok tarayıcısı ve analitik platformu olan BscScan’a yönlendirileceksiniz.

Artık BSC adresinizle etkileşim sağlamaya devam etmek istemediğiniz bir adres olması durumunda, önceki sayfaya geri dönmeniz ve Trust Wallet’ten işleminizi onaylamanızı isteyen bir onay penceresinin bulunduğu “İptal Et” düğmesine basmanız yeterlidir.

İşlemi onaylayın ve sayfayı güncelleyin. Yeniden erişim kazandığınız adresin artık görünmediğini göreceksiniz.

BSC Allowance Checker ile Trust Wallet’in BSC adresinizle etkileşime giren token’lerin ve akıllı sözleşmelerin adreslerini hızlı ve kolay bir şekilde nasıl yöneteceğinizi artık biliyorsunuz!

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 17 Temmuz 2022

Temel Analiz

Teknik Analizde En Çok Kullanılan Formasyonlar – 2