in

Trust Wallet 12 Kelime veya Kurtarma İfadesi

trust wallet

Trust Wallet cüzdanınızı oluştururken 12 kelime yada kurtarma ifadesi diye belirtilen kelimeler yer almaktadır. Neden bu kadar önemli bu 12 kelime gelin bir bakalım.

Trust Wallet cüzdanınızı ilk oluşturduğunuzda, cüzdanınızı yedeklemeniz gerektiği konusunda bilgilendirilirsiniz Ve “Continue” (Devam) etmeden önce, üzerinde anlaşmanız gereken bir Kullanım Koşulları vardır.

Kullanım Koşulları

Kullanım Koşulları şunu açıkça belirtir:

“Kurtarma sözlerimi kaybedersem cüzdanıma erişemeyeceğimi anlıyorum.”

Trust Wallet

Bu noktanın ötesinde, kurtarma ifadenizle ilgilenmekten yalnızca siz sorumlusunuz. Cüzdanınızın güvenliğini sağlamak için gerekli tüm önlemleri alın.
Onu kimseyle paylaşmayın.

Kurtarma İfademi Kaybettim, Ne Yapabilirim?

Trust Wallet, tamamen merkeziyetsiz, gözetimsiz bir cüzdandır. Bu, kripto para birimleriniz üzerinde tam erişiminiz olduğu, ancak güvenliklerinden de yalnızca sizin sorumlu olduğunuz anlamına gelir.

Tüm kripto para bakiyeniz/bakiyeleriniz “12 Kelimelik” Kurtarma İfadesi içinde şifrelenir. Kurtarma ifadesi, tüm varlıklarınız için ana anahtardır. Yani, tüm özel anahtarlar bu 12 Kelimelik Kurtarma İfadesinden türetilmiştir.

Kurtarma İfadesini kaybettiyseniz, cüzdanınıza erişiminizi kaybedersiniz.

Telefonunuzun bozulması, çalınması, kaybolması veya uygulamanın yanlışlıkla silinmesi durumunda Trust Wallet’ın paranıza veya ilgili 12 Kelimelik Kurtarma Cümlesine asla erişimi olmayacağını unutmayın. Kişisel bilgilerinizin hiçbirini sunucularında saklamıyor ve bu nedenle 12 Kelimelik kurtarma ifadenizi kaybederseniz paranızı geri alamazsınız.

Kayıp bir Kurtarma İfadesini kurtarmanın başka bir yolu yoktur.

Mümkün olduğunca, bir Yedekleme yapın.

Not: Bir cüzdan kullanmaya başlamadan önce, onu kurtarmayı deneyin.

Kelimelerinizi Bilmiyorsanız, Sizin Kriptonuz Değil

Slogan aslında şu anlama gelir: Kripto para birimlerinizin bulunduğu cüzdan adresinin özel kelimelerine sahip değilseniz, özünde o cüzdanda saklanan kriptoya sahip değilsiniz.

Kurtarma ifadesi yalnızca tek bir cüzdanla ilişkilendirilecektir!

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz

MES tarafından yazıldı.

Türk Fenomenleri Solana Hakkında Ne Konuştu?

Anoma Nedir?