in ,

Tron (TRX) Nedir? Nasıl Alınır?

Tron, eğlence sektöründe ve dijital içerik paylaşımında devrim yaratmayı amaçlayan merkeziyetsiz bir blok zincir platformudur. 

Ethereum ile benzer yapıda bir blok zincir altyapısına sahip olan Tron; çekirdek, uygulama ve depolama olmak üzere üç farklı katmandan oluşur. 

Tron Ekibi 

2017’de piyasaya sürülen Tron, BitTorrent’in de CEO’su olan Justin Sun tarafından kuruldu. Sun, Asya’da iki kez Forbes’in “30 Yaş Altı 30 Kişi” listesinde yer aldı.

Justin Sun, Tron’u oluşturmadan önce Peiwo isimli bir ses içeriği uygulaması oluşturmuştu. Ayrıca 2015 yılında Ripple’ın temsilcisi olarak yer aldı fakat Tron Vakfı’nı kurduktan sonra bu görevinden ayrıldı. 

Tron’u Özel Kılan Nedir? 

Tron, kullanıcıların herhangi bir sınırlama olmaksızın içeriklere erişebildiği merkeziyetsiz internete güç sağlamak için ve işleri daha kolay hale getirmek için oluşturulmuştur. Proje, bu hedefe ulaşmak adına bazı özellikler barındırır. Bu özellikler ise şunlardır: 

  • Blok zincir üzerinde yönetim 
  • Yüksek ölçeklenebilirlik
  • Gelişmiş ekosistem

Ayrıca Tron, Ethereum ve Binance Smart Chain gibi birçok token standardını destekler. Bu token standartları arasında, TRC-10, TRC-20, TRC-721 bulunur. 

Tron Nasıl Çalışır

Tron, çeşitli şekillerde interneti iyileştirmeyi amaçlamaktadır. Bu amaçlar doğrultusunda projenin koyduğu hedefler şunlardır: 

  • Verileri ücretsiz ve kontrolsüz hale getirmek,
  • Kullanıcıları doğrudan içerik paylaşmaları için teşvik eden bir ekosistem oluşturmak,
  • Oyunlar ve pazar tahmini gibi özellikler dahil olmak üzere dijital varlıkların merkeziyetsiz bir şekilde takasını sağlayacak çevrimiçi altyapı oluşturmak.

TRX Nedir? 

TRX, Tron Dao tarafından yayımlanan Tron protokolünün yerel kripto para birimidir. TRX ile tüm TRC tabanlı tokenler arasında işlem yapılabilmektedir. Bunun yanında TRX, blok zincirdeki işlemleri ve uygulamaları güçlendirerek Tron ekosistemi içerisinde bir aracı olarak görev görür. 

TRX İstatistikler 

Madenciliği yapılan bir kripto para birimi olan Tron’un, toplam arzı 92.031.502.694 iken dolaşımdaki arzı ise 92.031.499.668’dir. Bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 0,3004 doları 5 Ocak 2018’de gören TRX, gördüğü en düşük seviye olan 0,001091 dolar seviyesini ise 15 Eylül 2017’de görmüştür. 

TRX Nasıl Alınır? 

10’dan fazla borsada listelenen TRX’i satın almak oldukça basit. Dünya çapında işlem gören Binance, KuCoin, Kraken, Bitfinex, Bithumb gibi birçok platformda listelenen varlığı, bu borsalar üzerinden kolayca alabilir, satabilir ve elinizde tutabilirsiniz. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.
Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Ethereum Fiyatı Ne Yönde?

Casper Network (CSPR) Kendi Boğasını Yaşayabilir mi?