in , ,

Tron (TRX) Nasıl Stake Edilir?

Tron (TRX), akıllı sözleşme işlevine, konsensüs algoritması olarak PoS ilkelerine ve Tronix olarak bilinen sisteme özgü bir kripto para birimine sahip, merkeziyetsiz, açık kaynaklı blok zinciri tabanlı bir işletim sistemidir.

Tron, diğer birçok blok zincirinde olduğu gibi bir proof-of-stake konsensüs mekanizması ile çalışır. Bu, Tron ağının birden çok validator node’ları ile çalıştığı anlamına gelir. Validator’lar, tüm işlemleri güvence altına almak ve yeni bloklar oluşturmakla görevlidir. Bu node’lar temsilciler (representetive) ve süper temsilciler (super representetive) olarak bilinir.

Bir validator node olmak için bir miktar stake’e ihtiyaç vardır; bu nedenle de node’un bir miktar TRX’e sahip olması gerekir. Bu validator olma hakkını kazanmak için bir güvenlik depozitosu tutmak olarak düşünülebilir.

Staking Nedir? Tron (TRX) Nasıl Stake Edilir?

Bir kişi validator değilse Tron (TRX) stake ederek nasıl para kazanabilir? Bu yazımızda Tron’un (TRX) nasıl stake edileceğini inceliyoruz.

Yukarıda da bahsedilen süper temsilcilerin, TRX sahibi olabilmeleri ve validator olma hakkını kazanabilmeleri için bir miktar TRX’e ihtiyaçları vardır. Karşılığında ise validator’lar, her blok için aldıkları ödülün bir kısmını göndereceklerdir. Ödül olarak gönderilen bu miktar, yatırılan miktarla orantılıdır ve karşılığında TRX alınır. 

Tron (TRX) Stake Etme Adımları

1) Tronscan’a gidin ve Tronlink cüzdanınızla oturum açın.

2) Süper temsilciler (super representatives) için sayfasına gidin Tronscan SR’s‘e gidin.

3) Yeşil renkteki “Oylama (Voting)”e tıklayın.

4)  Obtain Voting Power için ”Al (Obtain)”a tıklayın.

5) Stake etmek istediğiniz TRX miktarını seçin ve ”Obtain Tron power ve Bandwith”i seçin.

6) İşlemleri Tronlink ile imzalayın.

7) Şimdi biraz Tron Power’a (votes) sahip olmalısınız. Ayrıca; bunları dağıtmanız ve oyları birkaç Süper Temsilciye (Super Representatives) atamanız gerekiyor.

8) Yeşil düğmeyi tekrar tıklayın ve yeni işlemi imzalayın.

9) Site size TRX’lerinizi başarıyla stake ettiğinizi onaylayacaktır.

Bundan sonra bir gün bekleyin ve Tronscan’a dönüp Hesap Adresinizi (Account Address) aradığınızda ödüllerinizi içeren bir kutu göreceksiniz.

Şimdi de aşağıdaki ekran görüntülerinde tüm sürece adım adım göz atalım:

Öncelikle çekilmemiş ödülleri çekelim:

Ardından SR oylama sayfasına geçerek biraz Tron Power elde edebiliriz:

Önce ”Green Voting”e ardından da ”Obtain”e tıklayalım.

Tron Power (votes) ve Bandwith almak istediğimizi onaylayalım:

Buradan onaylayarak ve Tron Power (votes) aldığımızdada onları listeden bazı Süper Temsilcilere (Super Representatives) atayalım:

Ardından yeşil düğmeye tıklayıp TRX’leri stake ettiğimizi onaylamak için bekleyelim:

Tüm bunlar yapıldıktan sonra oylarınızı nasıl dağıttığınıza bir göz atabilirsiniz:

TRX’inizi Tron blok zincirinde stake etmek için izlemeniz gereken tüm süreç buydu!

Kaynak: Medium

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Radio Caca (RACA) Kendi Boğasını Yaşayabilir mi?

Arbitrum

Arbitrum’da Yaklaşan Projelerin Listesi – 1