in

TRON (TRX) Mayıs Ayının En İyi Performansını Gösterdi

Piyasadaki çöküş süreci ele alındığında, TRON (TRX) büyük kripto para birimlerine kıyasla daha iyi bir performans çıkardı. Bu başarılı performansın ardından, Tron’un kilitli toplam değerindeki (TVL) dalgalanmasında büyük bir etki oluştu. 

5 Mayıs 2022’de TRX tarafından desteklenen bir stablecoin olan USDD piyasa sürülmüştü. USDD stablecoin’i, 600 milyon doların üzerinde bir piyasa değeri oluşturmayı başarmıştı. Bununla birlikte son 30 gün içinde yaklaşık %30 artan TRX, piyasadaki çöküşü geride bıraktı. TRX bu yazı hazırlandığı sırada 7,67 milyar doların üzerinde toplam piyasa değerine sahip.

USDD, TRX’e Mega Güç Veriyor

TerraUSD’nin çöküşü ile birlikte, USDD dönüm noktasını başarılı bir şekilde geçti. Bununla birlikte lansmanın ilk ayında toplam arzı 601 milyonu geçti. Bu durum aslında şuan ki piyasada, TRON zincirinin en büyük kazanan olmasını sağladı. TRON’un TVL’si son 7 günde %13’ten fazla arttı. Buna ek olarak, USDD’nin işlem hacmi son 24 saatte %37 artarak 85 milyon doların üzerine çıktı.

Ethereum (ETH) ve BNB gibi büyük oyuncular düşüşler yaşarken, TRON’un TVL’si geçen ay %45 gibi büyük bir artış gösterdi. Kilitli değeri şu anda 5,94 milyar dolar.

Tron’un TVL’si 6 Milyar Dolara Yaklaştı

İkinci en büyük zincir olan BNB’nin TVL’si yaklaşık %28 düşerek 8,8 milyar dolara geriledi. Süreç ele alındığında bu hızla devam eden TRON, gelecek günlerde BSC’yi geçebilir.

TerraUSD çöküşü yaşanmadan hemen önce piyasaya sürülen USDD, piyasadaki fırsatı çok iyi bir şekilde değerlendirdi. Fakat algoritmasının Terra ile benzemesi soru işaretleri yaratıyor. 

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Emine Akbayır tarafından yazıldı.

İstanbul Teknik Üniversitesi, Şehir ve Bölge Planlama bölümü mezunu.

Altın, Brent Petrol ve Gümüş Teknik Analizleri | 31 Mayıs 2022

Metapotamians

Oyun Şirketleri Metaverse’e Yöneliyor