in

Tron DAO Reserve, 500 milyon USDC Daha Aldı

Tron DAO, rezerv havuzunu genişletmek ve USDD algoritmik stablecoin’e yönelik güven endişelerini azaltmak için dün 500 milyon dolarlık USDC aldığını açıkladı. 

Piyasa, TerraUSD’nin (UST) neden olduğu şoktan henüz tam olarak kurtulmamışken, başka bir stablecoin sorunlu belirtiler göstererek kripto topluluğunda korku ve spekülasyonlara neden oluyor.

TRON DAO Reserve, USDD’nin Bitcoin, USDT, USDC ve TRX gibi dijital varlıklardan oluşan %310 oranında teminatı olduğunu iddia ediyor.

Tron DAO’nun Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama “Mevcut piyasanın ekstrem koşulunda, Tron DAO Reserve, USDD stablecoin’ini savunmak için 500 milyon USDC daha aldı. USDD teminat oranı %310 seviyesinde bulunuyor.” şeklinde oldu. 

Bu işlem, Tron DAO’nun stablecoin rezervlerine 700 milyon USDC enjekte etmesinden ve Tron’a (TRX) karşı açılan short pozisyonlara karşı 2 milyar daha tahsis edilmesinden bir gün sonra gerçekleşti. 

Tron’un kurucusu Justin Sun, nisan ayında, USDD stablecoin için 10 milyar dolarlık varlık toplamak istediğini belirtti. Tron varlıklarını hızla büyüterek stablecoin arzının toplam değerinden daha yüksek bir teminatı kontrol eder hale geldi. 

Alınan aksiyonların, USDD stablecoin peg’ini korumaya etki etmediği gözlemleniyor. Yazı kaleme alındığı sırada CoinGecko verilerine göre USDD $0.96 civarında hareket ediyor. 

Yazı kaleme alındığı sırada USDD’nin piyasa değeri 700 milyon doların biraz altında hareket ediyor. Bununla birlikte Tron DAO Reserve’den alınan verilere göre 2.2 milyar dolarlık rezerv bulunuyor. Tron DAO’nun web sitesine göre, şu anda 1 milyar adet USDC, 140 milyon adet USDT ve yaklaşık 11 milyar adet Tron ve 14.000 adet Bitcoin tutuyor.

Diğer taraftan bugün öğlen saatlerinde Tron DAO Reserve, Twitter hesabından “Tüm blockchain endüstrisini ve kripto pazarını korumak için TRON DAO Reserve, 2,5 milyar TRX’i Binance’dan çekecek.” açıklamasında bulundu.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

GAK tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Ocak - Kasım 2022 döneminde KoinSaati'nde editor olarak görev aldım.

Altın, Gümüş

Altın/Gümüş Oranı Nedir? Altın’ın Nereden Satın Alınabileceğini Nasıl Anlarız?

Bitcoin

Bitcoin (BTC) 20.000 Doların Altına Düşerse Ne Olur?