içinde ,

Tron Ağı, 7,7 Milyar TRX Token’ı Yaktı!

Tron ağı, son zamanlarda artan piyasa düşüşü ortasında diğer kripto para birimlerinden daha iyi performans göstermeyi başardı. Tron’un yerel token’ı TRX, son 30 gün içinde %25’in üzerinde artış kaydetti.

Tron, TRX’in bu artışını desteklemek amacıyla ağ, sürekli olarak birden fazla burn gerçekleştiriyor.

Tron’un kurucusu Justin Sun, ölü bir cüzdana yaklaşık 300 milyon TRX token’ının daha gönderildiğini bildirdi. İşlem yaklaşık 24 milyon dolar değerindeydi. TRX token’ı bu yazı yazıldığı sırada 0.079 dolardan işlem görmektedir. Tron topluluğuna göre, süreci desteklemek için 26 Mayıs 2022’de 385 milyondan fazla TRX token’ı yakıldı.

Son 24 saat içinde Whale Alert tarafından iki benzer işlem daha kaydedildi. 14,9 milyon doların üzerinde 184 milyon TRX bilinmeyen bir cüzdana aktarıldı. Ancak Tron, bu işlemlerin yakma sürecinin bir parçası olduğunu iddia etmedi.

Tron ağı, bir deflasyon durumunda olduklarını iddia etti. Bu iddia, sadece 30 haftada ölü bir cüzdana yaklaşık 7,7 milyar TRX token’ı gönderdikleri için geldi.

Tron

Tronscan, TRX’in 7,2 milyar token’ı merkeziyetsiz stablecoin USDD’ye karşılık olarak yaktığını belirtti. Ancak Sun, 8 milyar TRX’lik bir yakma hedefini hedeflediği için iyimser görünüyor.

Büyük Burn İşlemleri Olabilir

Verilere göre, TRX burning işlemi Mayıs ayında büyük bir artış gördü. Ani yükselişler, bu ay iki kez 1 milyar token yakma seviyesine kadar ulaştı. 5 Mayıs 2022’de TRX tarafından desteklenen bir stablecoin olan USDD piyasa sürüldü. Stablecoin USDD, 600 milyon doların üzerinde bir piyasa değeri oluşturmayı başardı.

Bu yazı yazıldığı sırada piyasa değeri açısından TRX 13. sırada yer almaktadır. Tron’un toplam piyasa değeri 7,5 milyar doların üzerinde. 24 saatlik hacmi ise 1.17 doların üzerinde. USDD ise piyasa değeri ile 72. sırada yer almaktadır.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Merve Sait tarafından yazıldı.

Ekonomist. KoinSaati İçerik Editörü

Bitcoin (BTC)

Marion Laboure: Bitcoin (BTC) Fiyatı Yükselecek!

Blockchain, Silahlı Saldırıları Önleyebilir mi?