içinde ,

Troland Oyunu Nedir ve Nasıl Oynanır?

Troland
KAKA NFT World - Troland

Troland, birçok üst sınıf IP ve NFT kartının bir araya getirilmesiyle geliştirilen ve çok sayıda oyuncuya ulaşma potansiyeline sahip bir oyundur. Basit savaş kuralları, yeni başlayanların kolayca ustalaşmasını sağlarken, Troland’ın şeffaf ve adil bir savaş oyunu sistemi vardır.

Ayrıca, kart ekonomisinin deflasyon modeli, geri satın alma mekanizması ve oyun madenciliği de dahil olmak üzere DeFi modüllerinin tümü, oyuncuların eşitliği ve haklarının garantisidir.

Bu tasarım, teşvik edici mekanizma ile savaşmanın verdiği hazzı dengeler. Ayrıca, çevrimdışı rekabet oyunları ve çevrimiçi fiziksel alışveriş merkezleri, sanal dünya ile gerçek dünya arasında köprü kurarak, projenin fiziksel ekonomiyi güçlendirmesinin yolunu açacak.

Troland Kartlarına Giriş

Troland’ın oyun ayarlarında toplamda 110 çeşit kart bulunuyor. Her tür, Troland’da kendine özgü hikayesi ve becerileri ile bir karaktere karşılık gelir. Kartların 1’den 10’a kadar seviyeleri vardır ve daha yüksek bir seviye daha yüksek nadirlikle gelir.

Troland
KAKA NFT World – Troland

KAKA Troland kart oyunu, deflasyon ve nadirlik kontrolünü gerçekleştirmek için blok zincir teknolojisine dayanır. Her bir kart, kart sahibinin kart türünü ve miktarını tanımlayan blok zinciri tabanlı bir kripto tokenine (ERC-1155) bağlıdır. Böylece sahtecilik ve dolandırıcılık davranışlarının önüne geçilmektedir. Toplam oyun kartı arzı 512,611,000 adet olup, bir kısmı çevrimiçi oyun savaşları maçları sürecinde yakılacak, böylece dolaşımdaki miktar yavaş yavaş azalacaktır.

Troland Oyununda Savaşlar

Bir oyuna girerken, oyuncular deposundan 5 kart seçerler. Bir maçta sadece 8, 9 veya 10. seviye bir kart kullanılabilirken diğer kartların limiti yoktur. Oyuncular oyun arayüzüne gelir ve sistem bir savaşla eşleşir.

Ardından, rastgele bir ilk alıcı seçilir ve 3×3 Arena’ya bir kart yerleştirir. Her kartın sol üst tarafında, diğer bitişik kartlarla karşılaştırılan dört çekirdek numarası vardır. Oyuncular, bileşenin kartını çevirip çeviremeyeceğini belirleyen çekirdek sayıları karşılaştırarak rekabet eder.

Troland
Troland Kartları

Dört sayı sırasıyla Doğu, Güney, Batı, Kuzey dört yönüne karşılık gelir ve Troland dünyasında çok taraflı savaşları ima eder. Özellikle, çekirdek sayılar sonuca kesinlikle karar vermez. Çekirdek numarası daha büyük olan ikinci kart, yanındaki kartı kendi rengine çevirebilir. Dokuz pozisyonun tamamı alındığında, kendi renginde daha fazla kartı olan oyuncu oyunu kazanır. Savaştan sonra, kazanan, mağlup edilen oyuncunun beş savaş kartından keyfi olarak iki kart seçebilir ve akıllı sözleşme, kalan üç karttan rastgele ikisini yakar. Son olarak, kalan bir kart mağlup olan oyuncuya iade edilir.

Her kart savaşının ardından kartların %20’sinin yakılmış olacak. Bu nedenle Troland kartları tipik bir hızlı deflasyon modeline sahiptir. Kartların toplam arzı 21,000,000 altına düşene kadar savaş yakma mekanizması durmayacak.

Sigorta öğeleri ise, genel betanın ek öğesi olarak tanıtıldı. Bu sigorta öğesini efsun olarak da adlandırabiliriz. Oyuncular, efsunla korumak için bir kart seçebilirler. Bu, kartın oyunun sonunda kazanan tarafından seçilmesini önler. Efsun her savaştan sonra kazansanız da kaybetseniz de tüketilir.

Troland
Troland Kartları

Eşsiz taktikler araştıran oyuncular, dikkat çekici bir isabet elde etmek için güçlerini birçok kez kullanabilirler. (KAKA resmi oyun video eğitimleriyle ilgili ayrıntılı kuralları kontrol etmek için buraya tıklayın). Oyuncular kâr etmek için kartları kazanırlar. Oyunu oynamak istemeseniz bile çeşitli türlerde kartları koleksiyonluk olarak toplayabilir ve piyasada kart fiyatları yükseldiğinde gelir elde edebilirsiniz.

Play-to-Earn Madenciliği

Troland’da oyun oynamak aynı zamanda bir madenciliktir. Kurallara göre, mağlup taraf kazanana sadece iki kart vermekle kalmaz, aynı zamanda sistem tarafından yakılmak üzere iki karttan mahrum kalır ve yakılan bu iki kart, her iki oyuncuya da savaş bonusu olarak verilmek üzere platform ödül puanlarına dönüştürülür. Savaş madenciliği bonusu, daha sonra platform ödül puanlarına dönüştürülen bu iki yanmış kartın resmi geri alım fiyatlarına göre hesaplanır.

Platform tokeni $KAKA önemli ölçüde yükselirse, kaybedilen kartlar bir kayıp olarak görülmeyebilir, aksine daha fazla kazanç sağlayabilir. Şu anda hassas bir piyasa etkisi ortaya çıkıyor, yani kartların fiyatı ile $KAKA tokenin fiyatı arasındaki nispi gerilim. Bu nedenle, oyuncular endişelenmeden savaşabilirler. Çünkü kaybetseniz bile, daha fazla $KAKA tokeni kazanmayı tercih edebilirsiniz, bu da muhtemelen fiyat yükseldiğinde size büyük kazançlar getirecektir.

Madencilik ödül oranı, ikinci piyasadaki platform tokeni fiyatına, KAKA kart seviyelerine ve otomatik yanan kartlara bağlıdır. Bu nedenle, oyunculara tahsis edilen $KAKA token ödülleri de belirsiz ve değişkendir. Sistem, oyun savaş süresini dikkate alarak değer dönüşümünü ayarlayacaktır, ardından piyasa dalgalanır, değer sapabilir.

Sonuç olarak;

Troland, bir kart dolaşım döngüsü oluşturur ve oyun madenciliği işlevi de onu olağanüstü hale getirecektir. Kullanıcılar, oyunlara katılmak için çoğu türü kullanabilir ve savaşarak kazançtan keyif alabilirler.

Merak ettiklerinizi sormak için veya KAKA NFT World ve Troland oyunu hakkındaki gelişmeleri takip etmek için KAKA NFT World Türkiye telegram grubuna katılabilirsiniz.

Kriptoparalar ve blockchain hakkında; her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Onur Özgür tarafından yazıldı.

Endüstriyel tasarım eğitimim dışında 2021'in ilk aylarından beri blockchain ve kriptoparalarla ilgileniyorum ve içerik üretiyorum. Sadece yatırım yapma ve para kazanma amacıyla başladığım bu yolda şimdi bir kariyer hedefliyorum ve bu yönde kendimi geliştirmeye ve başkalarına da elimden geldiğince yardım etmeye özen gösteriyorum.

Temel Analiz

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Teknik Analizi | 25 Kasım 2021

metaverse

Metaverse Trendi: Mobil İnternetten Sonraki En Büyük Yenilik